Udostępnij
Tweetnij

iOS 9.3 psuje starsze iPady

Dwa dni temu Apple udostępniło uaktualnienie do iOS 9.3. Niestety, okazało się, że aktualizacja powoduje problemy na starszych iPadach, które po zainstalowaniu nowego systemu stają się bezużyteczne.

Dwa dni temu Apple udostępniło uaktualnienie do iOS 9.3. Niestety, okazało się, że aktualizacja powoduje problemy na starszych iPadach, które po zainstalowaniu nowego systemu stają się bezużyteczne.

iOS 9.3 wnosi wiele udoskonaleń i usprawnień, o których szerzej przeczytacie tutaj. Niestety, aktualizacja okazała się feralna i w przypadku starszych iPadów powoduje problemy. Oczywiście, nie u wszystkich, ale część użytkowników tabletów skarży się na problemy z aktywacją. Po instalacji iOS 9.3 urządzenie prosi o aktywację, ale zgłasza błąd. W konsekwencji tablet staje się bezużyteczny i nie można z nim pracować.

Na jednym z naszych iPadów (dokładnie jest to iPad 2) problem również się pojawił. Próba aktywacji urządzenia dziś z rana nadal kończy się niepowodzeniem.

ipad

Część użytkowników stwierdza na forach internetowych, że udało im się rozwiązać problem poprzez zainstalowanie oprogramowania z użyciem komputera i Tunes, ale inni twierdzą, że to nic nie daje. Często pomaga aktywacja iPada poprzez iTunes, ale nie zawsze. Inną metodą jest przywrócenie iPada z archiwum. Apple jeszcze nie wydało oświadczenia w tej sprawie. Jeśli użytkujecie starsze iPady, to być może na razie warto wstrzymać się z aktualizacją do iOS 9.3.

źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij