Udostępnij
Tweetnij

9,7″ iPad Pro nie ma identycznego układu A9X co 12,9″ model (aktualizacja)

Apple zapowiedziało wczoraj 9,7-calowgo iPada Pro, który ma procesor A9X znany nam już z 12,9-calowgo iPada. Okazuje się, że nie jest jest to identyczny układ i ten z nowszego tabletu pracuje prawdopodobnie z mniejszymi zegarami.

Apple zapowiedziało wczoraj 9,7-calowgo iPada Pro, który ma procesor A9X znany nam już z 12,9-calowgo iPada. Okazuje się, że nie jest jest to identyczny układ i ten z nowszego tabletu pracuje prawdopodobnie z mniejszymi zegarami albo… Apple zastosowało mniejszy rozmiar pamięci RAM.

a9x

Różnice dostrzegli redaktorzy Apple Insider na stronie firmy z Cupertino i dokładne różnice widzimy poniżej. A9X z iPada Pro z 9,7-calowym ekranem w przypadku CPU jest do 2,4 razy szybszy od A7 (a nie 2,5 razy jak w 12,9-calowym modelu) i ma do 4,3 razy wydajniejszy układ GPU (zamiast 5 razy). Co to oznacza? Istnieją dwie koncepcje. Pierwszą z nich jest niższy zegar taktujący rdzenie procesora i/lub układ graficzny. Drugą, znacznie gorszą, może być zastosowanie mniejszego rozmiaru pamięci operacyjnej RAM – na przykład 2 GB zamiast 4 GB.

16296-12993-Screen-Shot-2016-03-21-at-65037-PM-l

Jak jest w rzeczywistości? Odpowiedź poznamy w momencie, gdy nowy iPad Pro trafi do sprzedaży i pokażą się pierwsze recenzje oraz wyniki benchmarków, które ujawnią nam szczegóły na temat zegarów A9X z nowego iPada Pro, jak i rozmiar zainstalowanej pamięci RAM.

Wiemy także, że iPad Pro z 9,7-calowym ekranem ma wolniejszy port Lightning USB 2, który nie zapewnia szybkiego ładowania baterii i szybszego transferu plików. Z drugiej strony, względem 12,9-calowego iPada wyróżnia się nieco lepszym ekranem z True Tone oraz znacznie lepszymi kamerami FaceTime oraz iSight.

Aktualizacja

Nowy iPad Pro rzeczywiście ma 2 GB pamięci RAM, a nie 4 GB jak 12,9-calowy model. Sprawdził to Matthew Panzarino z Techcrunch. Poza tym widzimy, że CPU pracuje z zegarem 2,16 GHz, a nie 2,24 GHz.

ipadproiphoneseram-800x600

źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij