Udostępnij
Tweetnij

Apple przeniesie część usług iCloud na serwery Google’a

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple przeniesie część usług z Amazon Web Services na Google Cloud Platform. Nie nastąpi to jednak zbyt prędko i proces ma potrwać nawet rok.

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple przeniesie część usług z Amazon Web Services na Google Cloud Platform. Nie nastąpi to jednak zbyt prędko i proces ma potrwać nawet rok.

CRN raportuje, że Apple podpisało w zeszłym roku umowę z Googlem, w ramach której za kwotę 400-600 milionów dolarów część usług iCloud zostanie przeniesionych na Google Cloud Platform. Obecnie obsługiwane są one przez usługi firmy Jeffa Bezosa – Amazon Web Services. Nie nastąpi to jednak zbyt szybko. Amir Efrati z The Information uważa, że potrwa to około roku. Oczywiście, nie oznacza to, że Apple w ogóle zrezygnuje z usług Amazonu. Raczej odbywa się to na zasadzie dywersyfikacji dostawców usług.

Apple może zaoszczędzić pieniądze nie tylko dzięki firmie Google, ale za sprawą własnych centrów danych. Firma z Cupertino inwestuje sporo w takie placówki i z czasem te będą mogły odciążyć skarbonkę Apple’a od udzielania opłat innym. Nowe centra danych powstają mi.in. w Arizonie oraz Irlandii i mają zostać otworzone latem tego roku. Warto dodać, że z różnych usług iCloud korzysta ponad 780 milionów użytkowników i nowych cały czas przybywa coraz więcej.

źródło: crn

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij