Udostępnij
Tweetnij

Safari: 5 trików dla przeglądarki iOS, które warto znać

Safari jest domyślną przeglądarką internetową iOS, której zapewne używa wielu z was. Tym bardziej warto znać przydatne sztuczki, które okażą się pomocne każdego dnia.

Safari jest domyślną przeglądarką internetową iOS, której zapewne używa wielu z was. Tym bardziej warto znać przydatne sztuczki, które okażą się pomocne każdego dnia.

Zapisujemy dane karty kredytowej

IMG_6549

Jeśli robicie dużo zakupów w sieci, to warto zapisać w Safari dane karty kredytowej. Po to, aby ich wiecznie nie wpisywać. Można to zrobić w Ustawienia, Safari i Wypełnianie. Należy tu włączyć opcję Karty kredytowe i przejść do Zachowane karty kredytowe, gdzie znajduje się opcja Dodaj kartę kredytową.

Powracamy na początek strony w Safari

IMG_6550

Niektóre strony internetowe są naprawdę długie i można je wręcz przewijać w nieskończoność. Co zrobić, aby powrócić na początek? Oczywiście, możemy rozpocząć proces przewijania w drugą stronę. Istnieje jednak prostsze rozwiązanie. W tym celu wystarczy tylko stuknąć palcem dwa razy górny pasek, gdzie znajduje się zegar czy status baterii. Strona automatycznie przewinie się do samego początku.

Odzyskujemy ostatnie zamknięte karty

IMG_6548

Jeśli zamkniemy kilka kart, ale okaże się, że jednej z nich jednak nie chcieliśmy zamknąć, to można ją szybko odzyskać. W tym celu w widoku podglądu kart przytrzymujemy ikonkę +. Po chwili rozwinie się lista z ostatnio zamkniętymi stronami, skąd będzie można przywrócić dowolną z nich.

Dodajemy artykuł do listy Czytelnia z Safari

IMG_6547

Nie zawsze mamy czas na przeglądanie danej strony internetowej i chcemy zachować znaleziony artykuł w celu późniejszej lektury. Z pomocą przychodzi Czytelnia z Safari. Chcąc dodać artykuł na podstawie odnośnika wystarczy przytrzymać go chwilę palcem i następnie wybrać opcję Dodaj do listy Czytelnia.

Odkrywamy pasek z narzędziami

123

Domyślnie Safari ukrywa dolny pasek z narzędziami. Po to, aby ułatwić czytanie na pełnym ekranie. W dowolnej chwili można go jednak przywrócić. W tym celu wystarczy dotknąć palcem dolną krawędź ekranu i po chwili pasek ponownie się pojawi.

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij