Udostępnij
Tweetnij

Obecny postęp prac nad nowym kampusem Apple’a sfilmowany dronem (wideo)

Budowa drugiego kampusu Apple w Cupertino trwa i jak może się zdawać, zostanie oddana do użytku na czas. Jeśli jesteście ciekawi postępu prac – mamy dla was kilka nowych informacji.

Nowy kampus Apple

Budowa drugiego kampusu Apple’a w Cupertino trwa i jak może się zdawać, zostanie oddana do użytku na czas. Jeśli jesteście ciekawi postępu prac – mamy dla was kilka nowych informacji.

W minionym miesiącu skupiono się głównie na pracach w głównym budynku w kształcie UFO, który obejmuje obszar ponad 260 tysięcy metrów kwadratowych. Szkielet strukturalny jest już na ukończeniu, a robotnicy pracujący przy budowie tego unikatowego budynku zajmują się od jakiegoś czasu przygotowywaniem paneli słonecznych, które to będą znajdować się na dachu. Szklane panele okienne oraz zadaszenia okien w niektórych miejscach zostały umieszczone wyżej niż miało to miejsce pierwotnie.

Duże, zakrzywione tafle szkła, które otaczają budynek, są zaprojektowane tak, aby umożliwić pracownikom na spoglądanie w czasie pracy na obszary zielone, które będą znajdować się na terenie kampusu. Apple według założeń ma pokryć 80 procent przestrzeni różnej maści roślinnością, wliczając w to ogród w środku kampusu, sady i kilka odkrytych części strefy jadalnej. Poza tym Tim Cook – prezes Apple uznał niedawno, że duży kopiec błota znajdujący się w centrum kampusu nie zostanie usunięty, stając się częścią krajobrazu, wspierając przy tym ponad 7000 drzew.

Prace nad dachem podziemnej auli, gdzie miejsce będą miały różnej maści imprezy organizowane przez firmę, są na chwilę obecną zawieszone, skupiając się nad centrum fitnessowym dla pracowników, którego przestrzeń wynosi około 9 tysięcy metrów kwadratowych. Panele słoneczne są aktualnie dodawane nad drugim z dwóch parkingów, który zapewni miejsce dla pojazdów ponad 10 tysięcy pracowników. Podziemne tunele są ukończone, zapewniając przy tym dostęp do parkingu podziemnego i innych obszarów kampusu.

Budowa na terenie kampusu ma zostać ukończona pod koniec 2016 roku. Samo Apple ma zacząć migrować do nowego budynku na początku 2017 roku.

Źródło: MacRumors;

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij