Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook: backdoor dla iPhone’a byłby jak rak dla oprogramowania

Tim Cook w wywiadzie udzielonemu Davidowi Muir z ABC NEWS przekazał, że stworzenie tylnej furtki dla iPhone’a byłoby tym samym, co rak dla oprogramowania. Przy okazji Apple pracuje nad udoskonaleniami własnego oprogramowania, które mają sprawić, że to będzie w praktyce niemożliwe do złamania.

Screen-Shot-2016-02-25-at-12.54.17

Tim Cook w wywiadzie udzielonemu Davidowi Muir z ABC NEWS przekazał, że stworzenie tylnej furtki dla iPhone’a byłoby tym samym, czym rak dla oprogramowania. Przy okazji Apple pracuje nad udoskonaleniami własnego oprogramowania, które mają sprawić, że to będzie w praktyce niemożliwe do złamania.

Sprawa między Applem a FBI zdaje się nie mieć końca. Tim Cook sukcesywnie broni się przed żądaniami FBI, które chce, aby firma z Cupertino opracowała backdoora dla iPhone’ów. Tim Cook miał okazję rozmawiać z Davidem Muirz ABC News, gdzie powiedział, że tylna furtka dla iPhone’a byłaby tym samym, czym rak dla oprogramowania. Cook nadal uważa, że opracowanie backdoora naraziłoby na niebezpieczeństwo setki milionów użytkowników urządzeń z iOS.

Cook sympatyzuje z rodzinami 14 ofiar, które zginęły w trakcie tragedii w San Bernardino, ale stwierdza, że prośby FBI niosą ze sobą wielkie zagrożenie. Wczoraj wspominaliśmy wam, że według CEO Apple’a sprawę powinien rozwiązać Kongres Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem The New York Times raportuje, że Apple już przygotowuje udoskonalenia w oprogramowaniu dla iPhone’ów, które sprawią, że iOS będzie jeszcze trudniejszy do złamania. Niestety, szczegóły nie są znane i zapewne będą to nowe mechanizmy, które mają na celu skutecznie zabezpieczyć smartfony przed niepowołanym dostępem. Także organizacji rządowych.

źródło: ABC, The New York Times

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij