Udostępnij
Tweetnij

Policja udaremniła porwanie nastolatki dzięki usłudze Znajdź mój iPhone

Policja w Pensylwanii otrzymała zgłoszenie o porwaniu osiemnastolatki. Matka dziewczyny zlokalizowała jej smartfona dzięki funkcji Find My iPhone. Były chłopak dziewczyny związał ją, zakneblował i wywiózł ponad 250 km od domu. Josepha Bollera aresztowano.

iPhone 6s

Policja w Pensylwanii otrzymała zgłoszenie o porwaniu osiemnastolatki. Matka dziewczyny zlokalizowała jej smartfona dzięki usłudze Znajdź mój iPhone. Były chłopak nastolatki związał ją, zakneblował i wywiózł ponad 250 km od domu. Josepha Bollera aresztowano.

Znajdź mój iPhone zdecydowanie przydaje się, kiedy zgubimy swój telefon lub ktoś nam go ukradnie. Ale istnieją też takie sytuacje, kiedy ta usługa może uratować komuś życie. I tak też było w przypadku pewnej dziewczyny w Stanach Zjednoczonych.

Policja w Pensylwanii otrzymała doniesienie od matki pewnej osiemnastolatki, która zgłosiła porwanie córki. Sprawcą miał być były chłopak dziewczyny. Kobieta twierdziła, że dostawała wiadomości SMS, w których nastolatka prosiła ją o pomoc. Wpadła też na pomysł, by skorzystać z usługi Znajdź mój iPhone. W ten sposób zlokalizowano dziewczynę.

Policja znalazła nastolatkę ponad 250 km od jej domu. Dziewczyna była związana i zakneblowana. Samochód znajdował się na parkingu przy restauracji McDonald’s w Milesburgu. Sprawcą był osiemnastoletni Joseph Boller, którego aresztowano. Kaucję ustalono na 150 tys. dolarów.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij