Udostępnij
Tweetnij

Zmieniając datę w iPhonie można go uceglić (wideo)

Chcecie udać się na wycieczkę do najbliższego serwisu Apple’a? Jest sposób na to, żeby zrobić to bardzo szybko. Wystarczy, że zmienicie datę w telefonie…

Chcecie udać się na wycieczkę do najbliższego serwisu Apple’a? Jest sposób na to, żeby zrobić to bardzo szybko. Wystarczy, że zmienicie datę w telefonie…

Jeśli chcecie sprawić, by Wasz iPhone był bezużyteczny, jest na to naprawdę prosty sposób. Wystarczy, że przejdziecie do Ustawienia, następne w Ogólne, Data i czas i wyłączycie opcję Ustaw automatycznie. Później wystarczy zająć się godziną. Cofamy więc czas w telefonie do maksimum kilka razy, dopóki nie pojawi się opcja ustawienia roku na 1970. Wtedy wystarczy ustawić 1 stycznia 1970, wyłączyć telefon i voila! Nasz smartfon zamienia się w cegłę. Poniżej macie krótką instrukcję, jak zafundować sobie szybką wizytę w serwisie:

Możecie wprowadzić iPhone’a w tryb DFU, a nawet spróbować sposobu z iTunes, jednak smartfon nadal się nie włączy. Powody takiego zachowania urządzenia nie są do końca znane. Najprawdopodobniej jednak chodzi o ustawienie stref czasowych. Ustawienie daty na 1. stycznia 1970 roku może zerować zegar i doprowadzać do sytuacji, w której urządzenie zaczyna się gubić. Jeden z użytkowników serwisu Reddit potwierdził, że spotkał się z tym samym błędem, kiedy próbował zmienić strefę czasową lecąc z Pekinu do Nowego Jorku.

Niektórzy użytkownicy donoszą, że urządzenie włącza się dopiero po pięciu godzinach. Inni twierdzą, że okres ten jest o wiele dłuższy. Po tym czasie telefon się włączy, będzie działał bardzo powoli, ale jesteśmy w stanie ponownie zmienić datę. Inni polecają zmianę karty SIM.

Problem dotyka urządzeń z iOS 8 lub nowszym i 64-bitowymi procesorami (A7, A8, A8X, A9, A9X). Tyczy się to zarówno wspomnianych iPhone’ów, jak i iPadów czy iPodów. Jeśli jesteście w posiadaniu sprzętu z 32-bitowym procesorem, problem Was nie dotyczy. Osobiście nie polecamy prób bawienia się z ustawieniami daty.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij