Udostępnij
Tweetnij

Apple pozwane za błąd 53

Firma PCVA pozwała właśnie Apple za błąd 53, który powoduje, że iPhone’y po wymianie komponentów i aktualizacji systemu do iOS 9 iPhone’y 6 oraz iPhone’y 6 Plus stają się bezużyteczne.

appleshadow

Firma PCVA pozwała właśnie Apple za błąd 53, który powoduje, że iPhone’y po wymianie komponentów i aktualizacji systemu do iOS 9 iPhone’y 6 oraz iPhone’y 6 Plus stają się bezużyteczne.

Jeśli ostatnio zdarzyło Ci się w jakiś sposób zepsuć swój telefon i oddałeś go do naprawy do nieautoryzowanego serwisu, może się okazać, że nie skorzystasz już z niego długo. Twój smartfon zamieni się w cegłę. No, chyba że jeszcze nie zdążyłeś zainstalować mu aktualizacji. Wszystko przez błąd 53, który pojawia się na ekranie. W teorii telefon po odebraniu od wspomnianego serwisu będzie działać prawidłowo. Problem pojawi się przy następnej aktualizacji oprogramowania, kiedy system sprawdza między innymi, czy w telefonie znajdują się oryginalne części Apple’a. Jeśli okaże się, że to zamienniki – na ekranie pojawi się wspomniany błąd.

Jak sprawę tłumaczy Apple? Firma twierdzi, że zapewnia w ten sposób bezpieczeństwo użytkownikom. Wszystko skupia się tutaj wokół czytnika linii papilarnych. Jeśli w jakikolwiek sposób zaburzymy jego działanie, np. wymieniając Touch ID, a iPhone „wyczuje” przy aktualizacji, że komponenty nie są oryginalne, może na stałe się wyłączyć.

A jak reagują użytkownicy? Co milsi twierdzą, że Apple powinno chociaż poinformować użytkowników swoich urządzeń, że taka sytuacja może mieć miejsce. Inni zaś otwarcie uważają, że Apple próbuje ograniczyć naprawę sprzętów z logiem jabłka jedynie do swoich serwisów. Sprawa stała się ostatnio na tyle głośna, że zainteresowało się nią grono prawników, w tym PVCA, które twierdzi, że Apple złamało prawa konsumentów zmuszając ich do korzystania jedynie z ich komponentów. Firma z Seattle chciała wnieść pozew zbiorowy przeciwko Apple i wzywała poszkodowanych użytkowników do łączenia sił. I tak też się stało.

PVCA właśnie wniosło pozew zbiorowy przeciwko Apple do sądu rejonowego w Kalifornii, domagając się 5 milionów dolarów odszkodowania za poniesione przez błąd 53 szkody. Co więcej PVCA domaga się w pozwie, aby Apple wprowadziło aktualizację oprogramowania na iOS, która usuwałaby problem blokujący telefon po wymianie komponentów. Treść pozwu znajdziecie tutaj.

Źródło: PhoneArena

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij