Udostępnij
Tweetnij

6 lat temu Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPada

Zgadza się. To już sześć lat od konferencji, w trakcie której Steve Jobs zaprezentował pierwszego Pada. Tablet trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 3 kwietnia 2010 roku.

Steve Jobs i iPad 1. gen.

Zgadza się. To już sześć lat od konferencji, w trakcie której Steve Jobs zaprezentował pierwszego Pada. Tablet trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 3 kwietnia 2010 roku.

Jak ten czas szybko płynie, zgadza się? Dokładnie 6 lat temu – 27 stycznia 2010 roku Steve Jobs pokazał światu pierwszego iPada. 3 kwietnia tablet trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. W Polsce musieliśmy poczekać do 30 listopada. iPad odniósł niemały sukces i zapoczątkował boom na tablety internetowe. W pierwsze 80 dni Apple sprzedało ponad 3 miliony sztuk tabletu. Ten, wraz z kolejnymi generacjami, sprzedawał się coraz lepiej. Niemniej, w 2014 roku doszło do zmiany i Apple zaczęło notować spadki sprzedaży iPadów. Ten trend nadal się utrzymuje. W zeszłym kwartale Apple sprzedało „tylko” 16,1 mln tabletów. Rok wcześniej było to 21,4 mln iPadów. Do tej pory Apple sprzedało ponad 300 mln sztuk tabletów z iOS.

Gwoli przypomnienia, specyfikacja pierwszego iPada obejmowała następujące elementy:

  • 9,7-calowy wyświetlacz wielodotykowy o rozdzielczości QGA (1024 x 768) pikseli, który pokryto warstwą odporną na zarysowania;
  • jednordzeniowy procesor A4 (Cortex A8) taktowany zegarem 1,0 GHz z grafiką PowerVR SGX;
  • 256 MB pamięci operacyjnej RAM;
  • 16, 32 lub 64 GB pamięci na dane;
  • Wi-Fi a/b/g/n i Bluetooth 2.1 z EDR;
  • opcjonalny moduł łączności w sieciach komórkowych (maks. HSDPA);
  • A-GPS (w modelu z modułem łączności w sieciach kom.);
  • akcelerometr, magnetometr, czujnik światła;
  • port audio oraz 30-pinowe złącze dokujące.

Apple dosyć szybko uśmierciło pierwszego iPada. Tablet nie otrzymał systemu iOS 6 z 2012 roku i tym samym został pogrzebany. Co ciekawe, jego następca, czyli iPad 2 z 2011 roku, aktualizowany jest do tej pory, choć zapewne iOS 10 już nie dostanie.

dzięki Cortland za przypomnienie!

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij