Udostępnij
Tweetnij

iPad Air 3 z 4 głośnikami i diodą doświetlającą LED dla kamery iSight?

Steve Hemmerstoffer z Nowhereelse.fr opublikował schemat techniczny iPada Air 3, który pochodzi z całkiem zaufanego źródła. Rysunek ujawnia nam zmiany, które może planować Apple dla kolejnego tabletu. Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się czterech głośników, jak w iPadzie Pro oraz dodatkowego elementu pod oczkiem kamery iSight – prawdopodobnie jest to dioda doświetlająca LED.

Apple iPad Air 2

Steve Hemmerstoffer z Nowhereelse.fr opublikował schemat techniczny iPada Air 3, który pochodzi z całkiem zaufanego źródła. Rysunek ujawnia nam zmiany, które może planować Apple dla kolejnego tabletu. Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się czterech głośników, jak w iPadzie Pro oraz dodatkowego elementu pod oczkiem kamery iSight – prawdopodobnie jest to dioda doświetlająca LED.

Steve Hemmerstoffer, który na Twitterze ukrywa się m.in. za nickiem Onleaks, opublikował na stronie Nowhereelse.fr schemat techniczny, który widzicie poniżej. Prezentuje on podobno iPada Air 3, a więc nadchodzący tablet marki Apple.

Schemat pochodzi od dosyć pewnego źródła, które w przeszłości dostarczało 2 sprawdzone informacje na 3 możliwe. Jeśli rzeczywiście jest to iPad Air 3, to widzimy, że Apple planuje zaimplementować w tablecie cztery głośniki. Takie rozwiązanie znamy już z iPada Pro. Widzimy, że głośniki będą rozmieszczone na krótszych bokach obudowy. Kolejną ciekawostką jest dodatkowe kółeczko pod oczkiem kamery iSight. Prawdopodobnie jest to dioda doświetlającą LED. Jeśli tak, to iPad Air 3 będzie pierwszym tabletem Apple’a, który dostanie taki element. Do tej pory iPady nie miały diody doświetlającej LED.

ipad-air-3-plans-ipad-7

I to w zasadzie tyle. Więcej szczegółów nie jest znanych, gdyż powyższy schemat techniczny ich nie ujawnia.

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple planuje zaprezentować iPada Air już w trakcie marcowej konferencji, gdzie pokaże iPhone’a 5se. Niestety, kompletna specyfikacja techniczna tabletu nie jest znana. Sugeruje się, że iPad Air 3 dostanie nowy ekran Oxide TFT LCD, który wzbogaci kolorystykę oraz zapewni lepszy kontrast. Jest jednak mało prawdopodobne, że iPad Air 3 będzie pierwszym tabletem z technologią 3D Touch, którą znamy już z iPhone’ów 6s. Podobno firma z Cupertino dopiero opracowuje Force Touch z myślą o większych ekranach i to jeszcze trochę potrwa. Możliwe, że w iPadzie Air zostanie zaimplementowana zmienna częstotliwość odświeżania ekranu w przypadku wyświetlania statycznych obrazów, co znamy z iPada Pro. Jeśli tak się stanie, to będziemy mogli liczyć na dłuższy czas pracy na baterii.

Kompletna specyfikacja techniczna iPada Air 3 nie jest znana. Trudno powiedzieć, czy Apple zdecyduje się na implementację procesora A9X z 4 GB pamięci operacyjnej RAM z iPada Pro. Możliwe, że pojawi się inny SoC, ale tylko z 2 GB pamięci RAM. Ewentualnie ten sam procesor, ale z mniejszym zegarem taktującym rdzenie. Możemy także liczyć na aparat fotograficzny iSight 8 Mpix.

Jak dobrze pamiętamy, iPad Air 2 został zaprezentowany w październiku 2014 roku. Jesienią zeszłego roku firma z Cupertino zdecydowała się nie odświeżać tego tabletu. W zamian wprowadzono do oferty iPada mini 4. Oczywiście, iPad Air 2 to nadal udany i mocny tablet. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym roku, jeśli nie w marcu to później, z pewnością pojawi się jego następca.

Źródło: nowhereelse.fr

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij