Udostępnij
Tweetnij

Niezadowoleni użytkownicy iPhone’ów 4s pozywają Apple

Zdaniem grupy ponad 100 użytkowników Apple kłamało w deklaracjach twierdząc, że iOS 9 poprawi działanie starszych modeli smartfonów z logiem jabłka.

4s

Zdaniem grupy ponad 100 użytkowników Apple kłamało w deklaracjach twierdząc, że iOS 9 poprawi działanie starszych modeli smartfonów z logiem jabłka.

Apple znów zostało pozwane. Tym razem pozew złożyli niezadowoleni użytkownicy iPhone’ów, którzy twierdzą, iż zostali oszukani przez firmę. Uważają, iż kalifornijski gigant dopuścił się nieuczciwych praktyk handlowych i kłamał w deklaracjach, w których podawał, że starsze modele smartfonów firmy Apple (głównie chodzi tutaj o iPhone’a 4s) będą działały płynniej z iOS 9. Według grupy ponad 100 użytkowników Apple jest w błędzie. Twierdzą oni, że iOS 9 znacząco pogarsza działanie iPhone’ów 4s, a Apple nie powala im na zmianę systemu na starszy.

Wspomniana grupa użytkowników twierdzi również, że zauważyła znaczne pogorszenie działania aplikacji, zarówno tych od Apple, jak i deweloperów zewnętrznych, a także pogorszenie reakcji ekranu dotykowego. A to zaledwie początek pozwu. W dalszych akapitach mowa jest o tym, że Apple, pomimo przeprowadzonych testów i wiedzy na temat domniemanych problemów z iOS 9 na iPhonie 4s, nie poinformowało użytkowników o ewentualnych mankamentach i reklamowało system. Co więcej, winią Apple za ekosystem iOS, który ma powodować, że użytkownicy zachęcani są do zakupu nowszych modeli iPhone’a, bo nie chcą się rozstawać z aplikacjami, których nie można przenieść chociażby na Androida. Powodowie twierdzą również, że Apple planuje starzenie się starszych urządzeń z wyprzedzeniem. Grupa żąda 5 milionów dolarów odszkodowania.

Przypomnijmy, że część użytkowników faktycznie narzekała na spowolnienie działania swoich urządzeń po instalacji iOS 9. Problem miał jednak zostać zażegnany wraz z iOS 9.1.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij