Udostępnij
Tweetnij

Steve Jobs chciał zatrudnić Kevina Lyncha po debacie na temat Flasha (wideo)

Kavin Lynch przyznał, że Jobs zaproponował mu pracę po kłótni o Flasha 2010 roku. Lynch nie był jednak gotów na przyjęcie oferty.

lynch

Kevin Lynch przyznał, że Jobs zaproponował mu pracę po kłótni o Flasha w 2010 roku. Lynch nie był jednak gotów na przyjęcie oferty.

Kevin Lynch przebył długą i dość dziwną drogę do Apple. Dzisiaj postrzegamy go jako twórce popularnego Apple Watcha, jednak jeszcze kilka lat temu Lynch odpowiedzialny był za dział Adobe zajmujący się Flashem. W 2010 roku powstała debata na temat Flasha, w której prezes Apple stwierdził, że jest to niedoskonała technologia i wytknął jej między innymi problemy z niezawodnością, bezpieczeństwem czy wydajnością. W ten sposób Jobs częściowo przyczynił się do pogrążenia Lyncha. Ale to nie koniec historii. Lynch potwierdził właśnie, że był to dość dziwny okres, bo, po opublikowaniu słynnego eseju Thoughts on Flash, Jobs spotkał się z nim oko w oko i rozmawiał na temat Flasha. Walkę na argumenty przegrał, jednak Jobs poznał go bliżej i… zaproponował mu pracę. Choć o sprawie cicho mówiło się od dawna, Lynch potwierdził doniesienia podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego na Uniwersytecie Illinois w Chicago:

 – Byłem w kilku trudnych sytuacjach. Jedną z nich był spór, w jaki wszedłem ze Stevem Jobsem kilka lat przed tym, jak dołączyłem do Apple. To nie było proste i ostatecznie nie wyszedłem zwycięską ręką, jednak wydarzyło się coś niespodziewanego. Steve poznał mnie bliżej i zaproponował, żeby zaczął z nim pracować. Nie mogłem dołączyć do zespołu w tamtym czasie, ale zostawił dla mnie otwarte drzwi. Później zmarł tragicznie. Nie mogłem przestać myśleć o naszej rozmowie i teraz jestem bardzo szczęśliwy z tego, że dołączyłem do Apple i od tamtej pory daję z siebie wszystko. To był niesamowity akt wiary, bo nie wiedziałem, co dokładnie będę robił, jednak wiedziałem, że będę pracował z niesamowitą ekipą w Apple.

Dalszą część historii już znamy. Lynch przyjął posadę w Apple w 2013 roku. Wtedy też dowiedział się, że ma pracować nad Apple Watch. Wiadomo, że prace nad smartwatchem rozpoczęły się niedługo po śmierci Jobsa w 2011 roku. Nie wiadomo zatem, jakie dokładnie plany miał prezes Apple’a co do Lyncha w 2010 roku. Poniżej możecie zobaczyć pełne przemówienia Lyncha:

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij