Udostępnij
Tweetnij

Muzeum Apple w Pradze będzie mobilne?

Na stronie muzeum pojawiła się informacja mówiąca o tym, że Praga jest pierwszym miastem, w którym można zobaczyć 472 eksponaty związane z Apple. Będą zatem następne?

 

muzeum apple 3

Na stronie muzeum pojawiła się informacja mówiąca o tym, że Praga jest pierwszym miastem, w którym można zobaczyć 472 eksponaty związane z Apple. Będą zatem następne?

Tydzień temu informowaliśmy o muzeum poświęconemu produktom Apple, które pojawiły się na rynku w przedziale od 1976 roku do 2012 roku. Wśród eksponatów można znaleźć między innymi Maki, a także iPady, iPhone’y, iPody oraz akcesoria Apple. Można w nim zobaczyć takie rzadkie sprzęty jak Apple Lisa, Apple II, starsze wersje komputerów Mac oraz Next, czy iPod w edycji The Beatles wydany w 2008 roku i sprzedawany za 795 dolarów. Dostępny jest również osobny dział poświęcony drukarkom wyprodukowanym przez Apple.

W muzeum znajdziemy 472 prywatne eksponaty stanowiące oryginalne produkty wyprodukowane przez Apple, połączone ze sobą 12 tysiącami metrów kabli i rozmieszczonych na 767 metrów kwadratowych powierzchni w budynku znajdującym się w historycznej części Pragi. Lokacja może się jednak wkrótce zmienić. Na oficjalnej stronie muzeum pojawiła się informacja, że Praga jest pierwszym miastem, w którym możemy zobaczyć wspomniane 472 eksponaty. Może to oznaczać, że muzeum w przyszłości może się przemieszczać. Na stronie można też przeczytać, że wpływy z biletów przeznaczane są na cele charytatywne. Jeżeli faktycznie tak będzie, ciekawe czy zapowiadana restauracja witariańska, która niedługo ma zostać otwarta w muzeum, również będzie mobilna. Przypomnijmy, że wystawę można oglądać codziennie w godzinach 10:00-22:00. Za bilet normalny zapłacimy 11 euro, bilet studencki kosztuje 8 euro, a najmniej zapłacą dzieci – 5 euro.

Źródło: AppleInsider

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij