Udostępnij
Tweetnij

Wielka Brytania rozważa kupno iPadów dla więźniów

Brytyjski rząd ma ciekawy pomysł i jest nim możliwość wprowadzenia iPadów do więzień. Tablety mogłoby posłużyć w ramach pomocy w resocjalizacji.

Apple iPad Air 2

Brytyjski rząd ma ciekawy pomysł i jest nim możliwość wprowadzenia iPadów do więzień. Tablety mogłoby posłużyć w ramach pomocy w resocjalizacji.

Pomysł jest dosyć kontrowersyjny i wpadł na niego Sir Martin Narey, który kiedyś pełnił stanowisko dyrektora generalnego zakładów karych w Wielkiej Brytanii. Narey stwierdza, że iPady byłyby doskonałym narzędziem edukacyjnym, które mogłyby posłużyć m.in. do resocjalizacji więźniów. W ten sposób skazańcy mogliby cały czas się edukować i przy okazji iPady mogłyby być używane w celu kontaktu z rodziną i bliskimi.

Oczywiście, pomysł rzeczywiście jest kontrowersyjny, ale w latach 80-tych, gdy Narey rozpoczynał pracę, to samo sądzono o udostępnieniu skazańcom telefonów i radia, co dziś już nikogo nie dziwi.

Pomysł Nareya, który obecnie jest doradcą rządowym, spotkał się już z pewnym poparciem. Niemniej, decyzja w tej kwestii należy do ministra sprawiedliwości – Michaela Gove’a, a ten chce najpierw rozważyć profity z tego rozwiązania i na tej podstawie zajmie stanowisko w sprawie tego pomysłu.

Pamiętajmy, że iPad w połączeniu z internetem może już stanowić niebezpieczne urządzenie w rękach przestępców. Dlatego pomysł będzie wymagał przedsięwzięcia odpowiednich środków ostrożności. O ile te w ogóle będą konieczne, bo Gove może nie zgodzić się na ten pomysł.

źródło: telegraph

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij