Udostępnij
Tweetnij

Mozilla udostępnia Firefoksa na iOS dla wszystkich

Po tygodniach testów Mozilla zdecydowała się udostępnić przeglądarkę Firefox na iOS globalnie. Aplikację można już pobierać z polskiego sklepu App Store.

Firefox-iOS

Po tygodniach testów Mozilla zdecydowała się udostępnić przeglądarkę Firefox na iOS globalnie. Aplikację można już pobierać z polskiego sklepu App Store.

Na początku września Mozilla uruchomiła publiczne beta testy Firefoksa na iOS. Niestety, aplikacja była dostępna tylko w 4 krajach (m.in. w Australii i Nowej Zelandii). Teraz aplikacja stała się dostępna globalnie i można ją pobrać także w polskim sklepie App Store.

Firefox na iOS pozwala na przeglądanie stron internetowych na kartach i w trybie prywatności. Poza tym nie zabrakło opcji z zakresu synchronizacji z przeglądarką na komputery. W tym celu musimy tylko zalogować się z użyciem konta Firefox. Aplikacja jest spolszczona, a domyślnym silnikiem wyszukiwania jest Google (co można zmienić w ustawieniach). Warto dodać, że sugestie wyszukiwania są domyślnie wyłączone i można je aktywować w ustawieniach.

Trudno powiedzieć, czy Firefox na iOS odniesie sukces. Użytkownicy iGadżetów są raczej przyzwyczajeni do przeglądarki Safari. Jeśli jednak chcecie dać szansę Firefoksowi na iOS, to aplikację pobierzecie klikając na poniższy przycisk.

appstore

źródło: tnw

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij