Udostępnij
Tweetnij

iPhone 6s ma dwa różne procesory A9. Jeden od Samsunga, a drugi od TSMC

Chipworks potwierdziło wcześniejsze plotki. Nowe iPhone’y 6s dostępne są w wersjach z różnymi procesorami od dwóch producentów: Samsunga i TSMC. Co ciekawe, nie są to identyczne układy.

Chipworks potwierdziło wcześniejsze plotki. Nowe iPhone’y 6s dostępne są w wersjach z różnymi procesorami od dwóch producentów: Samsunga i TSMC. Co ciekawe, nie są to identyczne układy.

Już wcześniej w sieci pojawiały się plotki, jakoby iPhone’y 6s miały mieć układy A9 od dwóch różnych producentów. Potwierdzili to specjaliści z Chipworks. Pod obudową iPhone’ów 6s możemy znaleźć dwa różne procesory A9, które nie są identyczne.

Pierwszą wersją układu A9 jest APL0898 z fabryk Samsung Electronics, który ma rozmiar 96 mm2. Drugim układem jest APL1022 produkcji TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd.) o rozmiarze 104,5 mm2. Skąd wynikają różnice w rozmiarze procesorów? Oczywiście, z zastosowanego procesu produkcyjnego. Samsung wytwarza procesory A9 dla Apple w 14 nm procesie. Natomiast TSMC w 16 nm procesie.

blog image6

Oczywiście, są to niewielkie różnice, które nie powinny znacząco wpłynąć na większe wydzielanie ciepła przez układy A9 produkcji TSMC. Jest też mało prawdopodobne, że oba procesory będą różnić się wydajnością. Niemniej, redaktorzy Chipworks zamierzają to sprawdzić i poddadzą iPhone’y 6s z APL1022 i APL0898 intensywnym testom.

źródło: chipworks

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij