Udostępnij
Tweetnij

Plotka: SoC Apple A10 dla iPhone’ów 7 wyprodukuje TSMC

Jeszcze nie odbyła się rynkowa premiera iPhone’ów 6s, które dostaną procesory A9, a tymczasem chińskie media informują o przyszłorocznych panach Apple związanych z iPhone’ami 7 i układami SoC A10.

iPhone 6

Jeszcze nie odbyła się rynkowa premiera iPhone’ów 6s, które dostaną procesory A9, a tymczasem chińskie media informują o przyszłorocznych planach Apple związanych z iPhone’ami 7 i układami SoC A10.

iPhone’y 6s, które zaprezentowano w zeszłym tygodniu, mają procesory Apple A9. Ich produkcją zajmuje się Samsung i TSMC. Tymczasem chińskie media donoszą nam na temat układów A10, które znajdą się pod obudową iPhone’ów 7.

Z informacji przekazanych przez ChinaTimes wynika, że wytwarzaniem procesorów A10 ma zająć się TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd.). Układy mają być produkowane w 16 nm procesie technologicznym z użyciem architektury InFO (Integrated Fan Out). W ten sposób nie tylko zostanie uproszczony proces produkcyjny i zostaną zmniejszone koszty, ale również otwiera to drogę do sięgnięcia po SiP (Single-in-Package), co znamy już z zegarka Apple Watch, który ma mikrokomputer S1.

W zasadzie już wcześniej pojawiały się plotki, że Apple zamierza stosować SiP w iPhone’ach z 2016 roku. SiP to mikrokomputer, który w jednej obudowie zawiera wszystkie kluczowe podzespoły, jak procesor aplikacji, pamięć RAM czy moduły łączności bezprzewodowej.

Produkcja procesorów A10 ma ruszyć w marcu przyszłego roku. Do tej pory TSMC ma dalej wytwarzać układy A8, które znajdują się m.in. w iPadach mini 4, nowym Apple TV czy iPodzie touch 6. generacji.

źródło: chinatimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij