Udostępnij
Tweetnij

Apple: iPhone’y 6s na dobrej drodze do pobicia rekordu sprzedaży

Apple wierzy, że iPhone’y 6s przebiją zeszłoroczny rekord sprzedaży, które ustanowiły iPhone’y 6, gdy w pierwszy weekend sprzedano aż 10 mln sztuk smartfonów.

Clipboard01

Apple wierzy, że iPhone’y 6s przebiją zeszłoroczny rekord sprzedaży, które ustanowiły iPhone’y 6, gdy w pierwszy weekend sprzedano aż 10 mln sztuk smartfonów.

W piątek ruszyła przedsprzedaż iPhone’ów 6s. Apple na razie milczy na temat jakichkolwiek szczegółów związanych ze sprzedażą nowych smartfonów, ale pochwaliło się, że nowe iPhone’y są na dobrej drodze do ustanowienia nowego rekordu, który obecnie należy do „szóstek”.

W zeszłym roku Apple sprzedało w pierwszy weekend od uruchomienia sprzedaży aż 10 milionów sztuk iPhone’ów 6 i 6 Plus. Wiele więc wskazuje, że w tym roku rekord zostanie pobity. Pytanie tylko: w jak wielkim stopniu? To będzie m.in. zależeć od dostępności smartfonów w sklepach Apple Store od 25 września, gdy odbędzie się rynkowy debiut. Firma z Cupertino zapewnia, że robi co w jej mocy, aby zapewnić jak największe dostawy do sklepów. Możliwe, że w pierwszy weekend Apple sprzeda nawet 12 milionów lub więcej nowych iPhone’ów. Oficjalne informacje na ten temat poznamy w poniedziałek – 28 września, kiedy to Apple zapewne pochwali się nowym rekordem sprzedaży.

Szacuje się, że dostawy iPhone’ów 6s do końca tego roku wyniosą 85-90 mln sztuk. Dla porównania, w czwartym kwartale 2014 roku (który jak dotąd był najlepszym w historii Apple) firma z Cupertino sprzedała aż 74,5 mln iPhone’ów.

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij