Udostępnij
Tweetnij

W App Store jest już ponad 1,5 mln aplikacji

App Store rośnie jak na drożdżach. W sklepie z aplikacjami na iOS jest już ponad 1,5 mln aplikacji i gier, a przez kilka lat przewinęło się przez niego ponad 2,3 mln pozycji.

App Store rośnie jak na drożdżach. W sklepie z aplikacjami na iOS jest już ponad 1,5 mln aplikacji i gier, a przez kilka lat przewinęło się przez niego ponad 2,3 mln pozycji.

Sklep App Store debiutował z około 500 aplikacjami dla smartfonu z iPhone OS i od tego się zaczęło. Dziś w App Store znajdziemy już ponad 1,5 mln aplikacji i gier, co zdradza nam strona monitorująca zmiany w sklepie – appshopper.com. Ponadto przez 7 lat istnienia przez App Store „przewinęło się” już ponad 2,3 mln aplikacji i gier, które zaakceptowano. Liczba dostępnych aplikacji w sklepie jest mniejsza, gdyż część z nich już dawno wycofano.

1

App Store debiutował wraz z iPhone OS 2.0.1 i został uruchomiony dokładnie 10 lipca 2008 roku. W ramach ciekawostek warto dodać, że 5 najpopularniejszych aplikacji z App Store to Facebook Messenger, Snapchat, YouTube, Facebook i Instagram. Co ciekawe, średnia liczba pobrań dla poszczególnych aplikacji wynosi obecnie około 62500. Ponadto w App Store znajduje się ponad 725 tysięcy aplikacji przystosowanych pod kątem iPadów.

źródło: appshopper.com

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij