Udostępnij
Tweetnij

LG Display produkuje 3 razy więcej ekranów dla iPhone’ów niż dla własnych smartfonów

Z informacji przekazanych przez IHS DisplaySearch wynika, że prawie 75% ekranów dotykowych dla smartfonów, które produkuje LG Display trafia do iPhone’ów.

iPhone-6-ladscape-home-screen-sideway

Z informacji przekazanych przez IHS DisplaySearch wynika, że prawie 75% ekranów dotykowych dla smartfonów, które produkuje LG Display trafia do iPhone’ów.

IHS DisplaySearch opublikowało ciekawy raport, z którego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku LG Display wyprodukowało około 34,5% (w postaci 24,2 mln sztuk) wszystkich ekranów dla iPhone’ów. W ten sposób firma wyprzedziła Sharpa, z którego fabryk pochodziło 29,6% ekranów dla iPhone’ów. Niemniej, LG nie dogoniło JDI (Japan Display Inc.), które dostarczyło 35,9% ekranów dla smartfonów marki Apple.

Co jednak ciekawe, niemal 75% wyprodukowanych przez LG Display ekranów trafiło właśnie do iPhone’ów. To oznacza, że Koreańczycy wyprodukowali 3 razy więcej ekranów dla konkurencji niż dla własnych smartfonów. Choć LG może nie sprzedaje tak dużo smartfonów, jak Apple czy Samsung, tak w zeszłym roku uplasowało się (za IDC) na piątym miejscu wśród producentów smartfonów – po Samsungu, Apple, Lenovo i Huawei.

Widzimy, że wśród producentów ekranów dla iPhone’ów nie ma Samsunga. Koreańczycy mają jednak udział w dostarczaniu innych podzespołów (w tym procesorów) dla Apple i wytwarzają ekrany na potrzeby MacBooków oraz iPadów.

źródło: businesskorea

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij