Udostępnij
Tweetnij

Apple liderem rynku tabletów w Japonii

IDC raportuje, że Apple nadal rządzi na japońskim rynku tabletów, gdzie w pierwszym kwartale tego roku sprzedano tam 2,29 mln sztuk takich urządzeń. Jakie firmy uplasowały się na kolejnych miejscach?

Apple iPad Air 2

IDC raportuje, że Apple nadal rządzi na japońskim rynku tabletów, gdzie w pierwszym kwartale tego roku sprzedano tam 2,29 mln sztuk takich urządzeń. Jakie firmy uplasowały się na kolejnych miejscach?

Z informacji przekazanych przez IDC (International Data Corporation) wynika, że w pierwszym kwartale tego roku udział iPadów w japońskim rynku tabletów urósł do 42,8%. To o 11,5% więcej niż w Q1 2014 roku. Potem długo nic i mamy firmę ASUS, która w pierwszym kwartale tego roku miała udział w postaci 8,7%. Nie najgorsze wyniki Tajwańczyków wynikają przede wszystkim ze sprzedaży MeMo Padów i Nexusów 7. Kolejne trzy miejsca należą do Fujitsu (7%), Toshiby (5,8%) i NEC (5,3%). Warto także wspomnieć o Microsofcie, który uplasował się na szóstej pozycji z udziałem na poziomie 5,2%.

W pierwszym kwartale tego roku w Japonii sprzedano 2,29 mln tabletów. To o 13,6% więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku. Jest to o tyle ciekawe, że w skali globalnej doszło do spadku – o 5,9%. Jak nietrudno zauważyć, rynek tabletów w Japonii ma się dobrze. Warto dodać, że 880 tysięcy tabletów sprzedanych w tym kraju w Q1 trafiło do przedsiębiorstw. To o 39,2% więcej niż w pierwszym kwartale 2014 roku.

źródło: wantchinatimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij