Udostępnij
Tweetnij

Apple przegrywa z Filipińczykami proces o my|phone

Znak towarowy my|phone wystarczająco odróżnia się od iPhone’a, by móc nadal funkcjonować – taką decyzję podjął filipiński urząd zajmujący się własnością intelektualną. Firmie Apple przysługuje prawo do odwołania się od tego werdyktu.

Apple-iPhone-on-the-left-and-the-myphone-on-the-right
Znak towarowy my|phone wystarczająco odróżnia się od iPhone’a, by móc nadal funkcjonować – taką decyzję podjął filipiński urząd zajmujący się własnością intelektualną. Firmie Apple przysługuje prawo do odwołania się od tego werdyktu.

My|Phone to produkty, za które odpowiedzialna jest filipińska firma Solid Broadband. Urządzenia przenośne zaczęła na tamtejszym rynku dystrybuować w 2007 roku, a obecnie ma w ofercie ponad 40 różnych modeli. Władze Apple uznały, że marka my|phone jest myląco podobna do „iPhone’a” i może powodować zmieszanie wśród konsumentów. Z taką interpretacją nie zgodził się jednak filipiński urząd do spraw własności intelektualnej.

– Należy zakładać, że konsumenci mają choć odrobinę inteligencji i rozeznania przy okazji nabywania produktów takich jak gadżety czy telefony. Sława i popularność iPhone’a sprawiają, że nieprawdopodobne jest pomylenie tego produktu z my|phone ocenia dyrektor biura ds własności intelektualnej, Nathaniel Arevalo.

– Jest to przykład sytuacji, w której gigant próbuje zdobyć więcej terytorium niż ma do tego prawo – stwierdza, dodając, że różnice w obu nazwach są wystarczające. – Choć w obu przypadkach występuje człon „phone”, nie jest to wystarczający powód by uważać, że istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zmieszania wśród konsumentów. „Phone” to rodzajowe określenie dla produktów z sektora telefonów komórkowych – konkluduje Arevalo.

Decyzja została podjęta 19 maja. Od tego czasu firmie Apple przysługuje 30 dni na odwołanie.

Źródło: Cbnnews

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij