Udostępnij
Tweetnij

iPad papieża Franciszka sprzedany na aukcji za 30 tysięcy dolarów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, iPad należący do papieża Franciszka trafił na aukcję charytatywną i został sprzedany za kwotę 30 tysięcy dolarów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, iPad należący do papieża Franciszka trafił na aukcję charytatywną i został sprzedany za kwotę 30 tysięcy dolarów.

Aukcję charytatywną przeprowadzono na terenie Urugwaju. Tablet został sprzedany za 30 tysięcy dolarów, choć wcześniej liczono na kwotę około 40 tysięcy dolarów. Co nie zmienia faktu, że to nadal niemała kwota. Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Paysandu. Szkoła ma zostać powiększona, aby mogło do niej uczęszczać więcej osób. Niestety, to wiąże się z kosztami. Nie tylko na sale, ale również na centrum sportowe, które jest w planach.

Papież Franciszek oddał własnego iPada urugwajskiemu księdzu Gonzalo Aemiliusowi, z którym przyjaźnił się jeszcze, gdy był biskupem w Buenos Aires. Tablet został przekazany ze słowami: „może zrobisz z nim coś dobrego.” Jak widzimy, Aemilius znalazł dobry sposób na to, aby pomóc lokalnej szkole.

Engraving-on-the-back-of-the-iPad

Zwycięzca aukcji otrzymał tablet z wygrawerowanymi słowami: „Jego świętobliwość Franciszek. Servizio Internet Vatican, – marzec 2013 –„, klawiaturę marki Logitech oraz certyfikat autentyczności podpisany przez sekretarza Franciszka – Fabiana Pedacchio Leaniza.

źródło: phonearena

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij