Udostępnij
Tweetnij

iPhone 6 był najpopularniejszym urządzeniem w IV kwartale 2014 roku

Najnowszy raport Good Technology nie pozostawia złudzeń. Najpopularniejszym urządzeniem mobilnym w czwartym kwartale 2014 roku był 4,7-calowy iPhone 6!

iPhone 6

Najnowszy raport Good Technology nie pozostawia złudzeń. Najpopularniejszym urządzeniem mobilnym w czwartym kwartale 2014 roku był 4,7-calowy iPhone 6!

Firma Good Technology opublikowała nowy raport na temat aktywacji urządzeń w zeszłym kwartale. Okazuje się, że w przypadku smartfonów najwięcej aktywowano nowych iPhone’ów, które stanowiły 73% wszystkich aktywacji. To o 4% lepszy wynik niż w trzecim kwartale 2014 roku. Android spadł do 25% (z 29%). Pozostałe platformy (w tym Windows Phone) musiały zadowolić się zaledwie 1%. Najpopularniejszym urządzeniem w czwartym kwartale 2014 roku był 4,7-calowy iPhone 6, któremu przypadł aż 77% udział wszystkich aktywacji smartfonów z mobilnym systemem Apple.

Warto zauważyć, że raport Good Technology bazuje tylko na klientach firmy, którzy zakupili pięć lub więcej nowych urządzeń i w zasadzie niekoniecznie musi być miarodajnym zestawieniem. Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że iOS cieszył się największym zainteresowaniem w następujących sektorach (w nawiasie udział procentowy): branży prawniczej (95%), sektorze publicznym (82%) oraz finansowym (81%). W tym samym czasie Android cieszył się popularnością w następujących sektorach: high-tech (45%), produkcji (39%) i transporcie (35%).

źródło: phonearena

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij