Udostępnij
Tweetnij

Jak nagrać obraz z ekranu urządzenia z iOS 8 na komputerze?

iOS 8 oraz system OS X Yosemite wniosły wiele udoskonaleń. W tym między innymi funkcje Handoff czy Continuity. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest również możliwość rejestrowania ekranu iGadżetów z iOS 8 w postaci filmów na komputerach Mac. Wcześniej funkcja ta nie była dostępna. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie w tym poradniku.

nagrywanie

iOS 8 oraz system OS X Yosemite wniosły wiele udoskonaleń. W tym między innymi funkcje Handoff czy Continuity. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest również możliwość rejestrowania ekranu iGadżetów z iOS 8 w postaci filmów na komputerach Mac. Wcześniej funkcja ta nie była dostępna. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie w tym poradniku.

Przeczytaj także >> Jak skonfigurować funkcję Chmura rodzinna na urządzeniach z iOS 8 (krok po kroku)?

Co potrzebujemy?

Zanim przejdziemy do praktycznej części poradnika, to najpierw musimy przygotować niezbędne elementy i są to:

  • Komputer Mac lub MacBook z zainstalowanym systemem operacyjnym OS X Yosemite (z OS X Mavericks lub starszymi wersjami systemu funkcja nie działa);
  • iUrządzenie (iPhone’a, iPada lub iPoda Touch 5. generacji) z zainstalowanym systemem iOS 8 (z wyłączeniem iPhone’a 4s);
  • Kabel USB z końcówką Lightning lub 30-pinowym złączem do podłączenia iGadżetu do komputera.

Jeśli już mamy pod ręką wszystkie z wymienionych elementów, to możemy przejść do kolejnego etapu.

Konfigurujemy opcje nagrywania

Zanim rozpoczniemy rejestrowanie ekranu, to najpierw musimy odpowiednio skonfigurować opcję w programie QuickTime Player, który posłuży nam do nagrania. W tym celu musimy wykonać następujące czynności:

1. Podłączamy iPhone’a lub iPada kablem USB do komputera i uruchamiamy w OS X Yosemite program QucikTime Player. Odtwarzacz poprosi nas o wybór pliku, który chcemy odtworzyć, ale możemy je od razu zamknąć.

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na aplikacji QuickTime Player w docku i z menu kontekstowego wybieramy opcję Nowe nagranie filmowe.

1

3. Domyślnie obraz będzie przechwytywany z wykorzystaniem wbudowanej w komputer kamerki iSight. Musimy nacisnąć na kontrolkę umieszczoną po prawej stronie okrągłego przycisku do nagrywania. Następnie z rozwijalnego menu, w sekcji Aparat wskazujemy podłączone iUrządzenie. Po chwili w oknie nagrywania zobaczymy zawartość ekranu z iPhone’a lub iPada.

2

4. Możemy również skonfigurować opcje związane z jakością nagrania. Domyślnie jest to ustawienie Wysoka, czyli obraz będzie rejestrowany w dużej rozdzielczości. Jeśli jednak chcemy, aby materiał końcowy miał jak najlepszą jakość, to w sekcji Jakość wybieramy opcję Maksymalna. Pamiętajmy jednak, że to przełoży się na większy rozmiar pliku z nagraniem.

Rozpoczynamy nagrywanie i zapisujemy je do pliku

Skonfigurowaliśmy już wszystkie opcje, a więc możemy rozpocząć proces nagrywania ekranu urządzenia z iOS 8. Za chwilę dowiemy się również, jak zapisać nagranie do pliku na dysku komputera.

1. Proces rejestrowania ekranu rozpoczynamy naciskając przycisk nagrywania. Rozpocznie się zapis. Widzimy, że wszystko co robimy na urządzeniu z systemem iOS 8 automatycznie pojawia się w oknie programu QuickTime Player.

2. Warto także zwrócić uwagę na postęp nagrania. Po lewej stronie znajduje się czas. To o tyle istotne, gdy chcemy, aby nasze wideo miało konkretną długość. Natomiast po prawej stronie widzimy rozmiar nagrania w megabajtach, co również stanowi istotną informację. Na przykład, gdy będziemy chcieli je wysłać pocztą.

3

3. Proces nagrywania możemy w dowolnej chwili zatrzymać klikając na Stop. Pamiętajmy jednak, że zatrzymując proces rejestrowania nie będziemy mogli go już za chwilę wznowić. Dopiero wraz z kolejnym nagraniem.

4. Pozostało nam jeszcze zapisać plik z nagraniem na dysku. W tym celu w oknie QuickTime Playera klikamy na przycisk X, który umieszczony jest w lewym, górnym rogu. Domyślnie program zaproponuje nam zapisanie nagrania w chmurze iCloud. Widzimy jednak, że lokalizację możemy zmienić. Na przykład na biurko. Wpisujemy jeszcze nazwę pliku i zachowujemy nagranie klikając na przycisk Zachowaj. Proste i wygodne.

4

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij