Udostępnij
Tweetnij

Apple przygotowuje elektryczny samochód jak Tesla

The Wall Street Journal informuje, że Apple opracowuje elektryczny samochód jak Tesla. W jakim celu i czy taki produkt kiedykolwiek trafi do produkcji?

Logo firmy Apple

The Wall Street Journal informuje, że Apple opracowuje elektryczny samochód jak Tesla. W jakim celu i czy taki produkt kiedykolwiek trafi do produkcji?

Tim Cook niejednokrotnie powtarzał, że jego firma rozgląda się za nowymi rynkami. Jednym z nich może być rynek samochodów! The Wall Street Journal raportuje, że Apple rzeczywiście przygotowuje elektryczne auto, a nad projektem, który ukrywa się pod nazwą Titan, pracują setki pracowników. Na chwilę obecną samochód przypomina miniwana.

WSJ informuje, że mogą upłynąć lata zanim produkt ten będzie masowo wytwarzany i trafi na drogi. W zasadzie nie ma pewności, że w ogóle się to stanie. Titan może równie dobrze posłużyć Apple do testów własnych rozwiązań związanych z samochodami, jak chociażby CarPlay.

W tym roku Apple wchodzi na rynek smartwatchy i firmy analityczne prognozują, że Apple Watch może rzeczywiście tu namieszać. Zegarki z Android Wear nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. W 2014 roku nie sprzedano nawet miliona sztuk tego typu urządzeń. Przez ostatnie lata pojawiały się plotki związane z wejściem Apple również na rynek telewizorów. Wiemy, że takie urządzenia były testowane (we współpracy z Foxconnem), ale i tak na razie nie trafiły do sprzedaży. Podobnie może być z tajemniczym Titanem.

źródło: WSJ, The Verge

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij