Udostępnij
Tweetnij

A jednak. Czekają nas podwyżki cen w polskim App Store (aktualizacja – są już nowe ceny)

To nie żart. Apple poinformowało o zmianach cen aplikacji i gier z App Store w wybranych państwach. W Polsce czekają nas podwyżki.

App Store - ikona

To nie żart. Apple poinformowało o zmianach cen aplikacji i gier z App Store w wybranych państwach. W Polsce czekają nas podwyżki.

Już jakiś czas temu wspominaliśmy wam o zmianach w cenach aplikacji w App Store. Wtedy też nie było to regułą. Ceny pewnych aplikacji zaczynały się od 0,99 euro, a inne dostępne były w starych cenach (od 0,89 euro). Zdaje się, że Apple testowało zmiany przed wprowadzeniem ich w życie. Tymczasem firma z Cupertino poinformowała wczoraj wieczorem deweloperów o zmianach w App Store, które zostaną wprowadzone w przeciągu 36 godzin. W większości państw Unii Europejskiej ceny aplikacji zostaną podniesione. To dotyczy także Norwegii i Kanady. Natomiast w Islandii zostaną obniżone, a w Rosji ulegną bliżej nieokreślonym zmianom.

Z czego to wynika? Z nowej ustawy o zmianach w naliczaniu podatku VAT, który teraz określany będzie w każdym państwie według lokalnych stawek. Wcześniej Apple w Europie rozliczała się w Luksemburgu, gdzie stawka VAT wynosiła 15%. W Polsce jest większa, a więc czekają nas wyższe ceny. Prawdopodobnie będzie to podwyżka o 10 eurocentów w przypadku najtańszych aplikacji i gier (z 0,89 na 0,99 euro). O tym przekonamy się w przeciągu najbliższej doby.

Aktualizacja

Apple przed chwilą poinformowało deweloperów o nowych cenach. W Polsce obyło się bez niespodzianek. Ceny w euro zrównano z tymi wyrażonymi w dolarach, a więc najtańsze aplikacje i gry kosztują 0,99 euro, następnie 1,99 euro, 2,99 euro itd. Nieznacznie zwiększyły się stawki netto dla programistów – teraz w Polsce przy aplikacji kosztującej 0,99 euro będzie to 0,56 euro. Wcześniej 0,54 euro.

źródło: Twitter

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij