Udostępnij
Tweetnij

Szalejące ceny w europejskim App Store. Z czego to wynika? (aktualizacja)

Niestety, ale to nie żart. Wiele popularnych aplikacji i gier w polskim sklepie App Store jest już dostępnych w wyższych cenach. Z czego to wynika?

App Store - ikona

Niestety, ale to nie żart. Wiele popularnych aplikacji i gier w polskim sklepie App Store jest już dostępnych w wyższych cenach. Z czego to wynika?

Ceny wybranych aplikacji i gier w polskim App Store zostały podniesione o 10%. Obecnie za wiele aplikacji w najniższej cenie musimy zapłacić 0,99 euro (nieco ponad 4 zł), a jeszcze wczoraj było to 0,89 euro. W ten sposób ceny zrównały się z tymi w dolarach. Z czego to wynika? Ze zmian związanych z naliczaniem podatku VAT. Ten wcześniej dla krajów Europy obliczany był na podstawie stawki w Luksemburgu, która wynosiła 15%. Od pierwszego stycznia 2015 roku musi być jednak naliczany osobno w każdym państwie Unii Europejskiej – na podstawie stawek panujących w danych krajach. Dlatego też ceny aplikacji w wielu europejskich sklepach App Store (również w naszym) najpewniej zostaną podniesione.

Zmiana miała obowiązywać od przyszłego tygodnia, ale zdaje się, że Apple już teraz dokonuje zmian (lub też pozwala na to samym deweloperom, co jest bardziej prawdopodobne). Przynajmniej tak to wygląda, ale nie jest zasadą, gdyż pewne zmiany nadal są prezentowane wg starych cen, a więc po 0,89, 1,79 euro itd.

Aktualizacja

W Wielkiej Brytanii również ceny niektórych aplikacji zaczynają się od 0,99 funta, a innych od (po staremu) od 0,69 funta. W tym przypadku podwyżka jest niemała. Wszystko wskazuje na fakt, że Apple pomału przygotowuje deweloperów do nowych cen. Po Nowym Roku prawdopodobnie wszystkie ceny w polskim App Store będą zaczynać się od 0,99 euro.

Wpis będzie edytowany, gdy tylko uzyskam dodatkowe informacje

źródło: własne

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij