Udostępnij
Tweetnij

BBC pokazuje warunki pracy w fabryce Pegatronu, która produkuje dla Apple iPhone’y 6 (wideo)

BBC wyemitowało film pod tytułem „Apple’s broken promises”, który prezentuje ciężkie warunki pracy w fabrykach jednego z podwykonawców Apple – Pegatronu oraz w indonezyjskich kopalniach cyny.

BBC

BBC wyemitowało film pod tytułem „Apple’s broken promises”, który prezentuje ciężkie warunki pracy w fabrykach jednego z podwykonawców Apple – Pegatronu oraz w indonezyjskich kopalniach cyny.

BBC wyemitowało film „Apple’s broken promises”, którego fragmenty możecie obejrzeć poniżej. Wideo prezentuje warunki pracy w fabrykach firmy Pegatron, która zajmuje się dla Apple produkcją iPhone’ów 6. Widzimy, że pracownicy są zastraszani, zabierane są im dowody osobiste, a warunki pracy są ogólnie bardzo złe. Ludzie potrafią zasypiać przy stanowiskach pracy. Oczywiście z przemęczenia.

Film „Apple’s broken promises” prezentuje również warunki pracy panujące w indonezyjskich kopalniach cyny, która również wykorzystywana jest przy produkcji urządzeń Apple. Już w zeszłym roku China Labor Watch wzięło sobie za cel firmę Pegatron ze względu na zarzuty związane ze złymi warunkami pracy i ogólnym traktowaniem zatrudnionych. Wśród zarzutów pojawiły się:

  • złe warunki dla pracowników (między innymi przepełnione pomieszczenia i brak ciepłej wody);
  • długi czas oczekiwania na posiłek (nawet do 30 minut w kolejce);
  • przekroczony tygodniowy limit pracy (ponad 60 h);
  • braki w ubezpieczeniach pracowników;
  • niewypłacanie na czas pensji;
  • przetrzymywanie dowodów tożsamości pracowników.

Wtedy też Apple zareagowało i prosiło swoich podwykonawców o wprowadzenie stosownych zmian w fabrykach. Część z nich zrealizowano, ale jak widzimy… nie wszystkie. Nagranie wyemitowane przez BBC w dużej części było nagrywane ukrytą kamerą. Apple już skomentowało film opublikowany przez BBC, gdzie stwierdzono, że Pegatron stara się podnieść warunki i standardy pracy, ale jeszcze nie wszystkie cele zostały zrealizowane.

Aktualizacja

BBC opublikowało w serwisie YouTube pełny film „Apple’s broken promises”, który obejrzycie poniżej.

źródło: macrumors

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij