Udostępnij
Tweetnij

Apple podnosi ceny aplikacji w rosyjskim App Store

Apple poinformowało deweloperów aplikacji o zmianach cen w rosyjskim App Store. Te są podnoszone ze względu na bardzo słaby kurs rubla.

appstreor

Apple poinformowało deweloperów aplikacji o zmianach cen w rosyjskim App Store. Te są podnoszone ze względu na bardzo słaby kurs rubla.

Zapewne część z was słyszała o ostatnich problemach w Rosji, które związane są z bardzo niską wartością tamtejszej waluty? Firma z Cupertino dosyć szybko zareagowało na słabą wartość rubla i najpierw zamknęło rosyjski sklep internetowy Apple Store (który do tej pory jest nieczynny), a teraz poinformowała deweloperów o podniesieniu cen aplikacji oraz płatności wewnątrz aplikacji oferowanych w tym kraju. Podwyżka spowodowana jest oczywiście słabym kursem rubla względem innych walut. Jeśli wejdziecie w rosyjski App Store, to zauważycie, że ceny aplikacji zaczynają się od 62 rubli (w przypadku programów i gier kosztujących w Polsce 0,89 euro).

Warto dodać, że nas być może również wkrótce czekają nowe ceny w App Store. Wynika to ze zmian związanych z obliczaniem podatku VAT, które wejdą w życie już pierwszego stycznia 2015 roku.

źródło: Apple

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij