Udostępnij
Tweetnij

FingerKey, czyli odblokuj Maca za pomocą Touch ID (wideo)

Komputery Apple pozbawione są przycisku Touch ID, ale okazuje się, że do zalogowania się w OS X możemy wykorzystać ten z iPhone’a lub iPada. Możliwe to jest dzięki aplikacji FingerLock!

FingerKey

appstore

Komputery Apple pozbawione są przycisku Touch ID, ale okazuje się, że do zalogowania się w OS X możemy wykorzystać ten z iPhone’a lub iPada. Możliwe to jest dzięki aplikacji FingerKey!

FingerKey jest nową aplikacją na iOS, która pozwala nam wykorzystać skaner Touch ID z iPhone’ów lub nowych iPadów do logowania się na komputerze Mac. Jak to działa? Musimy po prostu skonfigurować aplikację poprzez dodanie komputera, na którym będziemy chcieli się logować za pomocą palca. W tym celu musimy zainstalować klienta FingerKey, który dostępny jest na stronie programu i następnie włączyć Bluetooth na obu urządzeniach, po czym sparować komputer z iUrządzeniem. Wtedy będziemy mieć możliwość logowania na Macu za pomocą Touch ID zamiast wpisywania zwykłego hasła (tylko na komputerach z Bluetooth 4.0 LE).

Jest tylko pewien problem. FingerKey na razie nie działa z iPhone’ami 6 i 6 Plus (z 5s i nowymi iPadami działa). Twórca aplikacji zapowiedział jednak poprawkę, która ma rozwiązać ten problem. W niedługim czasie ma pojawić się także wsparcie dla Windows i Linuksa. FingerKey kosztuje 1,79 euro. Klient na komputery jest już bezpłatny. Aplikację w akcji obejrzycie na poniższym filmie.

appstore

źródło: 9to5mac

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij