Udostępnij
Tweetnij

iOS 8.2 beta i SDK WatchKit dla deweloperów aplikacji dla Apple Watch do pobrania

Wczoraj wieczorem Apple zgotowało deweloperom aplikacji niespodziankę w postaci nowych wersji oprogramowania. Udostępniono iOS 8.2 beta, jak i również SDK (Software Development Kit) WatchKit, który pozwala przygotowywać aplikacje dla zegarka Apple Watch. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie rozdzielczości ekranów będzie miał smart watch firmy z Cupertino.

iOS 8 logo

Wczoraj wieczorem Apple zgotowało deweloperom aplikacji niespodziankę w postaci nowych wersji oprogramowania. Udostępniono iOS 8.2 beta, jak i również SDK (Software Development Kit) WatchKit, który pozwala przygotowywać aplikacje dla zegarka Apple Watch. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie rozdzielczości ekranów będzie miał smart watch firmy z Cupertino.

Przeczytaj koniecznie >> iPad: które z modeli tabletów Apple były najpopularniejsze w Polsce przez ostatnie pół roku?

Kilka dni temu Apple udostępniło iOS 8.1.1 z poprawkami dla iPada 2 i iPhone’a 4s, a wczoraj deweloperzy otrzymali kolejną wersję beta iOS. W postaci oprogramowania z numerem 8.2.

Co nowego znajdziemy w iOS 8.2 beta? To przede wszystkim integracja z nowym SDK – WatchKit, który znajdziemy również w becie programu Xcode 6.2. WatchKit to nic innego, jak pakiet dla programistów, który umożliwia przygotowywanie aplikacji z myślą o zegarku Apple Watch, którego premiera ma odbyć się w przyszłym roku. Co jednak ciekawe, na chwilę obecną nie mogą to być jeszcze autonomiczne aplikacje. To oznacza, że będą wymagać podłączonego do Apple Watch iPhone’a. Obecnie deweloperzy mogą więc tworzyć aplikacje z powiadomieniami lub informacjami prezentowanymi w czasie rzeczywistym. Wsparcie dla autonomicznych aplikacji dla Apple Watch ma pojawić się z czasem, ale dopiero w przyszłym roku.

WatchKit przy okazji zdradził nam kilka ciekawych informacji związanych ze specyfikacją techniczną zegarka Apple. Wiemy już, jakie rozdzielczości ekranów ma mieć Apple Watch. W przypadku 38 mm wersji akcesorium będzie to rozdzielczość 272 x 340 pikseli, a w 42 mm wersji 312 x 390 pikseli. Nie powinno to być zaskoczeniem, że dwa różne rozmiary zegarka wpłynęły na różne rozdzielczości ekranów, ale z drugiej strony fakt ten sprawi, że deweloperzy aplikacji będą mieli nieco więcej pracy.

iOS 8.2 beta dostępne jest dla tych samych urządzeń, co iOS 8.1, a więc iPada 2 i nowszych, iPoda touch 5. generacji oraz iPhone’a 4s i nowszych. Tym razem nie pojawiła się nowa wersja dla Apple TV. Oprogramowanie można pobrać z poniższych linków. Pamiętając, że wymaga ono aktywnego konta w programie iOS Dev.

Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, kiedy spodziewać się finalnej wersji iOS 8.2. Być może dopiero za kilka miesięcy, wraz z premierą zegarka Apple Watch, co jest bardzo prawdopodobne. W przypadku iOS 8.1 testy przebiegły w krótkim czasie, ale nic nie wskazuje na to, aby wraz z iOS 8.2 było tak samo.

źródło: Apple, Macrumors

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij