Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych trików z iOS 8, o których (pewnie) nie mieliście pojęcia

System iOS 8 przyniósł wiele nowości. Najważniejsze z nich opisałem w serii poradników „sekrety iOS 8”. Niestety nie wszystkie funkcje, które pojawiły się w najnowszej odsłonie tego systemu, od razu rzucają się w oczy. Część z nich, ze względu na trudność odkrycia, może łatwo umknąć użytkownikom iPada, dlatego w poniższym zestawieniu znajdziecie najciekawsze nowości, które znalazły się w iOS 8, a wielu z was nie miało o nich pojęcia.

System iOS 8 przyniósł wiele nowości. Najważniejsze z nich opisałem w serii poradników „sekrety iOS 8”. Niestety nie wszystkie funkcje, które pojawiły się w najnowszej odsłonie tego systemu, od razu rzucają się w oczy. Część z nich, ze względu na trudność odkrycia, może łatwo umknąć użytkownikom iPada, dlatego w poniższym zestawieniu znajdziecie najciekawsze nowości, które znalazły się w iOS 8, a wielu z was nie miało o nich pojęcia.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 8: Chmura rodzinna. Jak ją skonfigurować (krok po kroku)

1. Dodawanie zdjęć, animowanych obrazków i filmów do notatek

IMG_0476

Wielu z was korzysta z aplikacji Notatki, w której do tej pory użytkownik mógł operować tylko tekstem. Na szczęście system iOS 8 rozszerza możliwości tego programu i pozwala na dodanie zarówno zdjęć, jak i animacji oraz filmów. Z całą pewnością ta nowość zwiększy użyteczność systemowego Notatnika, co powinno przypaść do gustu wielu posiadaczom iPada.

2. Zmienianie formatu tekstu w notatkach

IMG_0475

Systemowy Notatnik potrafi od premiery iOS 8 znacznie więcej niż miało to miejsce w przypadku poprzednich systemów mobilnych Apple. Poza możliwością dodawania zdjęć i filmów, użytkownik może decydować także o parametrach tekstu. Wystarczy, że zaznaczymy dany fragment notatki, a uzyskamy dostęp do podkreślania, pogrubiania lub użycia kursywy. Dzięki temu, Notatnik stał się prostym edytorem tekstu oferującym podstawowe funkcje.

3. Wykonywanie „selfie” z samowyzwalaczem

IMG_0477

Zdjęcia autoportretowe stają się coraz bardziej popularne, co z pewnością zauważył każdy, kto posiada konto w jednym z popularnych serwisów społecznościowych. Apple doskonale rozumie to zjawisko, czego wyrazem jest nie tylko lepsza kamera w nowym iPadzie Air 2. System iOS 8 pozwala bowiem na wykonanie „selfie” z użyciem samowyzwalacza, co z pewnością polepszy jakość naszych zdjęć autoportretowych. Więcej na temat tego typu fotografii pisała Ewa w swoim artykule.

4. Ukrywanie zdjęć bez ich usuwania

IMG_0474

Wykonując fotografie często nie chcemy, aby wszystkie pojawiały się w Rolce Aparatu oraz w zakładce Zdjęcia. Możemy je w prosty sposób ukryć, tak aby były widoczne tylko i wyłącznie w Albumach. Wystarczy, że przytrzymamy palec na danej fotografii i zaznaczymy opcję Ukryj zdjęcie. Zdjęcie nie zostanie usunięte, a my pozbędziemy się go z żądanego widoku.

5. Dodawanie widżetów

IMG_0469

Widżety pojawiły się nie tylko w nowym systemie OS X Yosemite, ale także w iOS 8. To świetny sposób na rozszerzenie możliwości centrum powiadomień w iPadzie. Coraz więcej deweloperów decyduje się na ich implementację w swoich programach. W celu ich włączenia wystarczy w centrum powiadomień wybrać opcję Edycja i zaznaczyć te rozszerzenia, z których chcemy korzystać.

6. Użycie funkcji Find My iPad, gdy tablet jest rozładowany

IMG_0473

Funkcja Find My iPad powinna być zawsze włączona, gdyż zwiększa nasze bezpieczeństwo. Wszyscy jesteśmy narażeni na zgubienie lub kradzież posiadanego urządzenia, a dzięki Find My iPad znacznie zwiększymy szansę jego odnalezienia. Zaznaczenie odpowiedniej opcji, którą widzicie na zrzucie ekranowym sprawi, że tablet przed rozładowaniem się, wyśle na serwery swoją lokalizację.

7. Odpisywanie na wiadomość z poziomu powiadomienia

IMG_0468

W systemie iOS 8 powiadomienia stały się interaktywne. Możemy z ich poziomu nie tylko przyjąć zaproszenie do kalendarza, czy odłożyć na później zadanie, ale także odpisać na wiadomość iMessage. Wystarczy, że przeciągniemy powiadomienie w dół, a na ekranie pojawi się klawiatura, dzięki której będziemy mogli napisać wiadomość zwrotną do nadawcy.

8. Nagrywanie filmu poklatkowego

IMG_0472

Za sprawą aplikacji Hyperlapse, którą opisywała Ewa, filmy poklatkowe stają się coraz bardziej popularne. Możemy dzięki nim przedstawić w ciekawy sposób zachodzące słońce, czy ruch w centrum miasta. System iOS 8 umożliwia kręcenie tego typu materiałów także z poziomu systemowej aplikacji Aparat. Efekty mogą być niesamowite.

9. Korzystanie z Siri bez dotykania iPada

IMG_0471

Choć asystent głosowy Siri nie jest zbyt popularny wśród polskich użytkowników, to część z nas i tak z niego korzysta. Nie zawsze możemy jednak obsłużyć iPada ręką, kiedy na przykład gotujemy w kuchni, czy pracujemy przy samochodzie w garażu. Jeżeli tablet jest podłączony do źródła zasilania, to możemy aktywować Siri za pomocą komendy „Hey Siri”. Wystarczy tylko włączyć odpowiednią opcję, którą możecie zobaczyć na zrzucie ekranowym.

10. Wysyłanie wiadomości głosowych

IMG_0470

Choć wiadomości SMS, a obecnie liczne komunikatory internetowe, sprawiły, że nasz kontakt międzyludzki opiera się w dużej mierze na tekście, to głos nadal pozostaje najbardziej naturalną formą komunikacji. W iOS 8 możemy korzystać z niego częściej i to nie tylko w formie dzwonienia. iMessage pozwala teraz na wysyłanie notatek głosowych, co jest nie tylko szybsze od pisania, ale i czasem bardziej wygodne.

Przeczytaj koniecznie >> Jak deweloperzy wykorzystują nowości z iOS 8?

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij