Udostępnij
Tweetnij

iOS 8 (GM). Jak zainstalować nowe oprogramowanie już dziś?

Wielu z was na pewno czeka na nowe oprogramowanie dla iGadżetów, czyli iOS 8, zgadza się? Na finalne wydanie systemu, w postaci aktualizacji, poczekamy do 17 września. Tymczasem build GM można zainstalować już dziś. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla was poradnik, w którym, krok po kroku, opisujemy proces instalacji oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, które związane są z tym zagadnieniem.

Wielu z was na pewno czeka na nowe oprogramowanie dla iGadżetów, czyli iOS 8, zgadza się? Na finalne wydanie systemu, w postaci aktualizacji, poczekamy do 17 września. Tymczasem build GM można zainstalować już dziś. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla was poradnik, w którym, krok po kroku, opisujemy proces instalacji oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, które związane są z tym zagadnieniem.

Przeczytaj koniecznie >> Sekrety iOS 8

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple zapowiedziało iOS 8 wczoraj wieczorem i niedługo po tym udostępniło build GM (Golden Master, a więc praktycznie finalne wydanie systemu) deweloperom. Tak więc oprogramowanie można zainstalować już dziś.

Upewniamy się, że nasze urządzenie jest zgodne z iOS 8

iOS 8 nie działa z każdym urządzeniem, które pracuje w oparciu o system iOS 7.x. Wykaz zgodnych iGadżetów znajdziecie poniżej.

  • iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c;
  • iPad 2. generacji, iPad mini, iPad 3. generacji, iPad 4. generacji, iPad Air, iPad mini z wyświetlaczem Retina;
  • iPod Touch 5. generacji.

Jeśli nie jesteście pewni jaki dokładnie model iUrządzenia posiadacie, to informacje na temat ich identyfikowania znajdziecie pod tym adresem.

Staramy się o konto deweloperskie w programie iOS lub…?

Teraz rzecz najtrudniejsza. Mianowicie nie każdy może uzyskać dostęp do iOS 8 GM. System obecnie dostępny jest dla deweloperów uczestniczących w programie „iOS Dev”. Roczna subskrypcja kosztuje jednak 385 złotych (do nabycia pod tym adresem). W jej ramach przysługuje wam możliwość rejestrowania unikalnych urządzeń (identyfikatorów UDID), na których będziecie mogli następnie zainstalować iOS 8, a te wymagane są do aktywacji oprogramowania. Co więc zrobić jeśli nie chcecie płacić? Możecie poprosić znajomego dewelopera, który ma subskrypcję, na dopisanie UDID waszego iUrządzenia do jego listy.

Pobieramy iOS 8 GM

iOS 8 GM można pobrać pod tym adresem. Z kolei poniżej znajdziecie bezpośrednie łącza do wszystkich konkretnych modeli iUrządzeń. Pamiętajcie, aby pobrać właściwą wersję oprogramowania!

Wykonujemy kopię zapasową

Kolejną czynnością, którą warto zrobić przed instalacją bety, jest wykonanie backupu iUrządzenia. Opcja przyda się nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale w ten sposób będziesz mógł później odtworzyć na iOS 8 zainstalowane wcześniej aplikacje i przywrócić ustawienia oraz kontakty. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

1. Podłącz urządzenie do komputera i uruchom program iTunes.

2. Kliknij na przycisk nazwy iGadżetu, który znajdziesz po prawej stronie okna iTunes.

3. Na karcie Podsumowanie, w sekcji Kopie zapasowe kliknij na przycisk Archiwizuj teraz i poczekaj, aż proces dobiegnie końca.

Instalujemy iOS 8

1. Podłącz iUrządzenie kablem USB do komputera i ponownie uruchom iTunes.

2. Na karcie Podsumowanie, w sekcji „Nazwa urządzenia” kliknij na przycisk Odtwórz… pamiętając o tym, aby uprzednio przytrzymać klawisz ALT.

3. Po chwili otworzy się okno, które pozwoli ci wskazać pobrany plik z rozszerzeniem .ipsw.

Instalacja iOS 8 beta

4. Po wybraniu pliku i kliknięciu na przycisk Odtwórz rozpocznie się proces instalacji systemu. W tym czasie iUrządzenie uruchomi się ponownie kilka razy. Pamiętaj, aby nie odłączać gadżetu od komputera przed zakończeniem procesu. Czynność trwa około 10-15 minut.

Instalacja iOS 8 beta

5. Po chwili przywita cię nowy ekran powitalny iOS 8 i będziesz mógł rozpocząć pracę z systemem w wersji GM.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij