Udostępnij
Tweetnij

Apple nawiązuje współpracę z IBM. Chcą lepszych rozwiązań z zakresu mobile dla biznesu

Apple poinformowało w komunikacie prasowym o nawiązaniu głębokiej współpracy z firmą IBM. Cel przyświecający inicjatywie jest jeden: stworzenie lepszych rozwiązań z zakresu mobile dla biznesu. IBM ma oferować urządzenia od Apple wraz z aplikacjami własnym klientom, natomiast firma z Cupertino dostarczy lepsze usługi z zakresu wsparcia na urządzenia z iOS. Czy Apple jednak nie może obyć się bez IBM?

Ginni Rometty i Tim Cook
Ginni Rometty i Tim Cook

Apple poinformowało w komunikacie prasowym o nawiązaniu głębokiej współpracy z firmą IBM. Cel przyświecający inicjatywie jest jeden: stworzenie lepszych rozwiązań z zakresu mobile dla biznesu. IBM ma oferować urządzenia od Apple wraz z aplikacjami własnym klientom, natomiast firma z Cupertino dostarczy lepsze usługi z zakresu wsparcia na urządzenia z iOS. Czy Apple jednak nie może obyć się bez IBM?

Przeczytaj koniecznie >> iOS 8. Najciekawsze funkcje niezaprezentowane na WWDC

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma z Cupertino poinformowała o nawiązaniu współpracy z IBM. Druga z firm ma oferować własnym klientom biznesowym urządzenia od Apple, a ponadto opracuje ponad 100 natywnych aplikacji dla iPhone’ów i iPadów, które mają być zaprojektowane z myślą o firmach i przedsiębiorstwach. IBM zobowiązało się także do dostarczenia lepszych usług opartych na przetwarzaniu w chmurze, które zostaną przystosowane pod kątem urządzeń z systemem iOS. Wśród funkcji wymienia się zarządzanie urządzeniem, bezpieczeństwo, analitykę oraz integrację urządzeń mobilnych.

Natomiast firma z Cupertino ma opracować nowe rozwiązania z zakresu wsparcia technicznego, w tym nowe plany AppleCare, które spełnią potrzeby i wymagania użytkowników biznesowych. Klienci końcowi mają mieć dostęp do tych usług przez 24 godziny na dobę zarówno u Apple, jak i w IBM.

iPhone oraz iPad są najlepszymi urządzeniami mobilnymi na świecie, które radykalnie zmieniły sposób pracy ludzi, gdzie 98% firm z listy Fortune 500 oraz ponado 92% z Global 500 wykorzystuje urządzenia z iOS w biznesie na co dzień.” – powiedział Tim Cook, CEO Apple i dodaje, że wierzy we wspólne rozwiązanie dla biznesu, które jego firma może opracować wraz z IBM. „Wzięliśmy to co najlepsze z Apple i to co najlepsze z IBM i połączyliśmy w jedno” – mówi Tim Cook i dodaje „nie wchodzimy sobie w drogę i nie konkurujemy. Wszystko jest całkowicie komplementarne, przede wszystkim koncentrujemy się na kliencie korporacyjnym„.

Pierwsze aplikacje przygotowywane przez IBM, w tym zakresu bankowości, transportu i rynku medycznego, mają pojawić się już jesienią tego roku. Natomiast kolejne zostaną udostępnione w 2015 roku.

Ruch Apple i IBM jest z pewnością ciekawy. Obie firmy mają wielki potencjał związany z dostarczaniem rozwiązań dla rynku biznesowego. Razem mogą dokonać tylko więcej i z pewnością na współpracy skorzystają obie firmy. Apple powinno znacząco zwiększyć sprzedaż własnych urządzeń z systemem iOS. Natomiast IBM może pozyskać nowych klientów, którzy szukają najlepszych rozwiązań na rynku.

Co jednak ciekawe, współpraca Apple z IBM jest również pewną ciekawostką. Lata temu obie firmy były prawdziwymi wrogami. Business Insider komentuje tę współpracę, jako szaloną. Analitycy natomiast stwierdzają, że partnerstwo z IBM wcale nie przyczyni się do znaczącego wzrostu sprzedaży produktów Apple. Więcej na tym skorzystać ma IBM.

Z drugiej strony Apple już teraz ma bardzo silną pozycję (co sugerują nam udziały iOS w listach Fortune lub Global) na rynku biznesowym. Można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że firma z Cupertino mogłaby zrobić sama to, co planuje wraz z IBM. To jednak wymagało by dużych nakładów pracy i pieniędzy, więc „wykorzystanie” w tym celu IBM wydaje być się, mimo wszystko, dobrym posunięciem.

Co wyjdzie z tej współpracy? O tym przekonamy się najwcześniej za kilka miesięcy.

Źródło: Apple, fot.: Apple/Paul Sakuma

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij