Udostępnij
Tweetnij

W poniedziałek Apple usunie dane iCloud z iOS 8 i OS X Yosemite. Nowe bety już we wtorek?

Firma z Cupertino przesłała deweloperom wiadomość, w której ostrzega przed skasowaniem danych umieszczonych w chmurze iCloud, a pochodzących z urządzeń z wersją beta iOS 8 oraz OS X Yosemite. Dane zostaną usunięte już za dwa dni, a więc w najbliższy poniedziałek. W ten sposób firma z Cupertino przygotowuje się do premiery nowych wersji beta oprogramowania, które najprawdopodobniej zobaczymy już w najbliższy wtorek – 8 lipca.

iOS 8 beta 2

Firma z Cupertino przesłała deweloperom wiadomość, w której ostrzega przed skasowaniem danych umieszczonych w chmurze iCloud, a pochodzących z urządzeń z wersją beta iOS 8 oraz OS X Yosemite. Dane zostaną usunięte już za dwa dni, a więc w najbliższy poniedziałek. W ten sposób firma z Cupertino przygotowuje się do premiery nowych wersji beta oprogramowania, które najprawdopodobniej zobaczymy już w najbliższy wtorek – 8 lipca.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 8. Najciekawsze funkcje niezaprezentowane w trakcie WWDC

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple udostępniło pierwsze bety iOS 8 oraz OS X Yosemite (Developer Preview) na początku czerwca, zaraz po keynote na tegorocznej konferencji WWDC. Tymczasem deweloperzy otrzymali informację, iż za dwa dni odbędzie się czyszczenie serwerów z danych CloudKit, zarówno tych prywatnych, jak i publicznych. Czynność dotknie następujących obszarów:

  • Dysk iCloud;
  • Usługę Zdjęcia iCloud;
  • Mail Drop.

Dane, które zostaną usunięte będą pochodzić zarówno z urządzeń z systemem iOS 8, jak i komputerów z betą OS X Yosemite. Na szczęście mechanizm kopii zapasowych pozwoli nam szybko przywrócić dane w iCloud. W przypadku Mail Drop załączniki będą musiały być wysłane ponownie, po przeprowadzeniu aktualizacji.

Informacja przekazana przez Apple zbiega się w czasie z plotkami na temat kolejnej odsłony iOS 8 beta (z numerkiem 3). Serwis BGR kilka dni temu raportował, że firma z Cupertino nową betę iOS zamierza udostępnić już 8 lipca (wtorek), a wiadomość od Apple zdaje się tylko to potwierdzać, gdyż nastąpić to ma dzień później po zaplanowanym czyszczeniu serwerów iCloud.

To nie pierwszy raz, gdy Apple udostępnia wersje beta systemu iOS w większych odstępach czasu niż 14-15 dni. iOS 8 beta 3 ukaże się więc w trzy tygodnie po drugiej becie, ale w przypadku testów iOS 7 również dochodziło do takich sytuacji.

Wraz z iOS 8 beta 3 spodziewamy się także kolejnej kompilacji testowej systemu OS X Yosemite. W tym przypadku będzie to również trzecia beta. Wiemy, że firma z Cupertino pomału przygotowuje się do uruchomienia publicznych beta testów nowego systemów dla komputerów Mac. Zapisy na nie zbierano już na początku czerwca. Na chwilę obecną, zarówno iOS 8, jak i OS X Yosemite, dostępne są tylko dla zarejestrowanych deweloperów. Udział w testach jest więc płatny i jest równoznaczny z posiadaniem subskrypcji o wartości 385 złotych za rok. Spodziewamy się, że publiczne testy nowego OS X zostaną uruchomione jeszcze w tym miesiącu (oficjalnej stanowisko Apple w tej kwestii to lato). Całkiem możliwe, że publiczną kompilacją OS X Yosemite, która trafi w ręce miliona zarejestrowanych w programie testów osób, będzie właśnie build, który zobaczymy we wtorek.

Trudno powiedzieć, czego dokładnie możemy spodziewać się w nowych wersjach beta iOS 8 i OS X Yosemite. Poza poprawkami błędów, być może będą to jakieś nowe funkcje. Wiemy, że firma z Cupertino pracuje nad funkcją podzielonego ekranu dla iPadów, która pozwoli nam uruchamiać dwie aplikacje obok siebie. Na razie rozwiązanie to jest wyłączone i można je aktywować w emulatorze iOS dla iPada, ale nie istnieje możliwość uruchomienia drugiej aplikacji. Tylko jednej, która zajmuje ¼, ½ lub ¾ ekranu. Poczekamy, zobaczymy. Kolejne detale na temat iOS 8 poznamy po udostępnieniu trzeciej bety, a to nastąpi (prawdopodobnie) już we wtorek.

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij