Udostępnij
Tweetnij

Eddy Cue i Jimmy Iovine o Beats, Apple TV i nowych produktach Apple

Dziś w nocy Apple oficjalnie ogłosiło przejęcie Beats Electronics za bagatela 3 miliardy dolarów. W międzyczasie Eddy Cue – starszy wiceprezes działu usług internetowych w Apple oraz Jimmy Iovine udzieli obszernego wywiadu dla Walta Mossberga oraz Kary Swisher. Omówiono wiele aspektów związanych z najbliższą przyszłością firmy z Cupertino. Nie tylko związanych z Beats, ale także Apple TV i nowych produktach, które zobaczymy jeszcze w tym roku.

eddy_cue_jimmy_iovine-800x529

Dziś w nocy Apple oficjalnie ogłosiło przejęcie Beats Electronics za bagatela 3 miliardy dolarów. W międzyczasie Eddy Cue – starszy wiceprezes działu usług internetowych w Apple oraz Jimmy Iovine udzieli obszernego wywiadu dla Walta Mossberga oraz Kary Swisher. Omówiono wiele aspektów związanych z najbliższą przyszłością firmy z Cupertino. Nie tylko związanych z Beats, ale także Apple TV i nowych produktach, które zobaczymy jeszcze w tym roku.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 8. Co już wiemy o nowym systemie dla iUrządzeń?

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Po ogłoszeniu przejęcia Beats Electronics przez Apple, w trakcie konferencji Re/Code Code Conference głos zabrali Eddy Cue – starszy wiceprezes działu usług internetowych w Apple oraz jeden z założycieli pierwszej z wymienionych firm – Jimmy Iovine. W trakcie wywiadu, który panowie udzielili Waltowi Mossbergowi oraz Karze Swisher, poznaliśmy kilka ciekawych detali.

Zacznijmy od tego, że iTunes Store oraz iTunes Radio doczekały się już – odpowiednio – ponad 35 miliardów pobrań piosenek i ponad 40 milionów słuchaczy na całym świecie. Ponadto w iTunes Store istnieje już ponad 800 mln kont z powiązanymi numerami kart kredytowych. Jimmy Iovine wierzy, że Beats Audio pod banderą Apple doczeka się znacznie lepszych wyników. Obecnie z usługi korzysta w Stanach Zjednoczonych 250 tysięcy osób. To niewiele w porównaniu z takim Spotify, które może pochwalić się 40 mln kont. Niemniej, nowych użytkowników w Beats Audio cały czas przybywa. Iovine przyznał, że jego firma popełniła błąd nie dodając płatnych usług zaraz na samym początku.

Eddy Cue wspomniał również o Apple TV. Wiceprezes Apple powiedział, że biznes ten jest trudny. Same problemy nie są skomplikowane, ale ich rozwiązania już tak. Cue stwierdza, że wynika to z wielu aspektów, co powoduje pewne komplikacje. Do tej pory firma z Cupertino sprzedała już ponad 20 milionów Apple TV i wiemy, że nowa wersja tego urządzenia jest już w przygotowaniu. Cue oczywiście nie potwierdził tych doniesień, ale wskazuje na to wiele plotek i referencji, nawet w samym kodzie iOS 7. Tim Cook już jakiś czas temu powiedział, że Apple TV trudno dziś nazwać wyłącznie hobby. Spodziewamy się, że firma z Cupertino zaprezentuje nowe Apple TV już w drugiej połowie tego roku i będzie to urządzenie oferujące znacznie więcej możliwości niż obecnie. Mówi się między innymi o grach i dedykowanym sklepie z aplikacjami.

W trakcie konferencji Re/Code Eddy Cue powiedział również, że w tym roku od Apple możemy spodziewać się naprawdę niesamowitych produktów. Wiceprezes posunął się nawet do stwierdzenia, że będą to najlepsze rozwiązania jakie dotychczas zaprezentowano. Jakie? To oczywiście Cue przemilczał. Wiemy jednak, że poza nowymi wersjami produktów, które znamy już dziś, Apple zamierza wejść także na rynek nowych urządzeń. Wiele mówi się o tajemniczym zegarku iWatch, który ma być wręcz naszpikowany czujnikami biometrycznymi do badania kondycji i parametrów życiowych. Eddy Cue wspomniał również o Steve’ie Jobsie. Powiedział, że nieżyjący CEO Apple z pewnością byłby dumny z obecnych i przyszłych produktów, które są w trakc9e przygotowywania.

Nowości z zakresu hardware spodziewajmy się jednak od Apple dopiero w drugiej połowie tego roku. W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja WWDC, ale w jej trakcie firma zapewne skupi się głównie na oprogramowaniu oraz usługach. Znaczących premier sprzętowych nie powinniśmy się spodziewać.

Źródło: recode.net

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij