Udostępnij
Tweetnij

Przejęcie Beats Electronics przez Apple jednak za mniejszą kwotę?

New York Post informuje, że Apple udało się obniżyć kwotę przejęcia Beats Electronics i transakcja powinna zamknąć się w 3 miliardach dolarów.

 

Jimmy Iovine i Dr Dre

New York Post informuje, że Apple udało się obniżyć kwotę przejęcia Beats Electronics i transakcja powinna zamknąć się w 3 miliardach dolarów.

Zobacz koniecznie >> Wideo poradniki w serwisie Tablety.pl

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Oryginalnie przejęcie Beats Electronics miało kosztować Apple kwotę 3,2 mld dolarów. Tymczasem New York Post raportuje, że firmie z Cupertino udało się zbić kwotę transakcji do sumy 3 mld dolarów (zamiast 3,2 mld dolarów). Mniejsza kwota wynika między innymi z ogłoszenia wyników przez Spotify, które niedawno pochwaliło się liczbą 10 milionów płatnych subskrybentów (+ 30 mln osób korzystających z darmowego wariantu usługi), co dało Apple dodatkowego asa w rękawie w trakcie negocjacji.

W raporcie czytamy również, że Jimmy Iovine oraz Dr. Dre mogą wziąć udział w tegorocznej konferencji WWDC, która rozpocznie się już 2 czerwca. Drugi z panów po przejęciu Beats Electronics przez Apple może liczyć na sumę 750 mln dolarów, gdyż jest właścicielem 25% akcji firmy.

źródło: New York Post

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij