Udostępnij
Tweetnij

Pozwała Apple za brak wiadomości po przejściu na Androida

Jedna z nowych użytkowniczek telefonu marki Samsung pozwała Apple za utratę wiadomości po przejściu na Androida. Okazuje się jednak, że można było temu zapobiec.

iMessage - ikona

Jedna z nowych użytkowniczek telefonu marki Samsung pozwała Apple za utratę wiadomości po przejściu na Androida. Okazuje się jednak, że można było temu zapobiec.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test popularnych przeglądarek internetowych na Androida

Jeśli miałbyś/miałabyś wybrać najlepszego producenta tabletów z poniższej listy, to byłby to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Adrienne Moore pozywa Apple w sądzie San Jose za brak pewnych wiadomości po przejściu z iPhone’a na smartfona Samsunga. O co dokładnie poszło? Okazuje się, że problemy jest znany i objawia się brakiem możliwości dostarczenia nowych wiadomości na numer, który wcześniej powiązany był z iMessage z iOS. Nawet w momencie, gdy użytkownik już nie korzysta z tej usługi, to w wybranych przypadkach dochodzi do problemów z konwersją wiadomości tekstowych na zwykłe SMS-y. Warto dodać, że problem ten dotyczy jednak tylko wiadomości wysyłanych z iPhone’ów.

Co można zrobić, aby temu zapobiec? Apple radzi wyłączenie funkcji iMessage jeszcze przed przeniesieniem karty SIM na inne urządzenie. Wtedy też, w teorii, dochodzi do zerwania powiązania numeru telefonu z Apple ID, a w konsekwencji uniknięcia problemów z konwersją wiadomości tekstowych.

źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij