Udostępnij
Tweetnij

Apple na celowniku Włochów za aplikacje freemium

Włoski Urząd Ochrony Konkurencji i do spraw Monopolizacji bada aplikacje dystrybuowane na zasadzie modelu freemium. Jeśli doszuka się naruszeń prawa, to firmie z Cupertino grozi kara w wysokości kilku milionów euro.

Logo firmy Apple

Włoski Urząd Ochrony Konkurencji i do spraw Monopolizacji bada aplikacje dystrybuowane na zasadzie modelu freemium. Jeśli doszuka się naruszeń prawa, to firmie z Cupertino grozi kara w wysokości kilku milionów euro.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych gier na Androida

Jeśli miałbyś/miałabyś wybrać najlepszego producenta tabletów z poniższej listy, to byłby to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple nie ma szczęścia do włoskiego rynku. Tamtejszy Urząd Ochrony Konkurencji bada sprawę aplikacji dostępnych na zasadzie freemium, a więc z pozoru bezpłatnych, ale oferujących dostęp do dodatkowej zawartości za pomocą mikropłatności wewnątrz oprogramowania. Podobne dochodzenie odbywa się wobec Google i Amazonu, którzy we własnych sklepach z aplikacjami również oferują tego typu software.

O co dokładnie chodzi? Oczywiście o wprowadzanie klientów w błąd. Ci pobierają z App Store za darmo aplikację, ale okazuje się, że ta nie jest w pełni wartościowa i często okazuje się, że bez dodatkowej opłaty (za pomocą mikrotransakcji) nie oferuje ona to, na co liczy klient. Jeśli Włosi uznają, że Apple rzeczywiście wprowadza klientów w błąd, to wtedy firma może zostać ukarana grzywną w wysokości 5 mln euro.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy Apple jest na celowniku włoskich urzędów i regulatorów tamtejszego rynku. Jakiś czas temu głośno zrobiło się na temat gwarancji firmy z Cupertino, która oferowana była za darmo tylko przez rok (gdzie prawo w Europie nakazuje dwa lata) i wprowadzanie w błąd klientów za sprawą dodatkowego pakietu AppleCare.

źródło: WSJ

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij