Udostępnij
Tweetnij

Apple testuje kody w mikropłatnościach w App Store

Firma z Cupertino rozpoczęła testy nowej funkcji w postaci kodów dla zawartości oferowanej dotychczas w App Store za pomocą mikropłatności.

inappcods

Firma z Cupertino rozpoczęła testy nowej funkcji w postaci kodów dla zawartości oferowanej dotychczas w App Store za pomocą mikropłatności.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Jeśli miałbyś/miałabyś wybrać najlepszego producenta tabletów z poniższej listy, to byłby to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Obecnie z kodów (tak zwanych redeem) możemy korzystać w App Store w ten sposób, iż możemy nabywać całe aplikacje. Niestety, ale taka opcja nie istnieje na razie dla elementów dostępnych w grach i aplikacjach na zasadzie mikrotransakcji. To jednak może się w niedługim czasie zmienić.

Okazuje się, że Apple już testuje takie rozwiązanie. Jedną z pierwszych gier, gdzie kody dla wirtualnych elementów dostępnych na zasadzie mikrotransakcji są testowane jest Real Racing 3. EA oferuje fanom gry kody, które pozwalają na zdobycie wirtualnej waluty o wartości 1,99 euro. Tę następnie można wykorzystać na zakup dowolnych dóbr dostępnych w grze.

Najprawdopodobniej EA bierze udział w testach nowej funkcji, która zostanie udostępniona w App Store. Kiedy? O tym dowiemy się z czasem, bo Apple oficjalnie milczy na temat takiego rozwiązania.

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij