Udostępnij
Tweetnij

iOS 7 nie szyfruje załączników poczty e-mail

Luka została zidentyfikowana przez Andreasa Kurtza – pracownika niemieckiego NESO Security Labs. Okazuje się, że błąd znany jest od jakiegoś czasu, ale w iOS 7.1.1 go nie rozwiązano.

iOS 7.1

Luka została zidentyfikowana przez Andreasa Kurtza – pracownika niemieckiego NESO Security Labs. Okazuje się, że błąd znany jest od jakiegoś czasu, ale w iOS 7.1.1 go nie rozwiązano.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 7.1.1 wpływa na poprawę czasu pracy na baterii

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Specjalista z NESO Security Labs – Andreas Kurtz znalazł w systemie iOS 7.1 błąd, który polega na braku szyfrowania załączników w wiadomościach e-mail, co jest niezgodne z tym co stwierdza Apple. Kurtz zweryfikował swoje odkrycie poprzez odtworzenie iPhone’a 4 do systemu iOS 7.1. Następnie skonfigurował pocztę i okazało się, że po podejrzeniu zawartości pamięci załączniki nie są zaszyfrowane i można do nich w prosty sposób uzyskać dostęp. To samo dotyczyło iPhone’a 5s i iPada 2 pracujących pod kontrolą iOS 7.0.4. Luka dotyczy wszystkich protokołów poczty e-mail, a więc IMAP, POP3 i ActiveSync.

Kurtz skontaktował się oczywiście w tej sprawie z Apple, ale dowiedział się tylko, że problem jest znany. Firma z Cupertino nie podała jednak przedziału czasowego w jakim to nastąpi. Uaktualnienie w postaci iOS 7.1.1 tego błędu nie rozwiązało.

Źródło: Andreas-Kurtz.de

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij