Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook: jesteśmy bliżej nowych kategorii produktów niż wcześniej

CEO Apple – Tim Cook w wywiadzie udzielonym The Wall Street Journal przekazał, że jego firma jest bliżej wprowadzenia produktów z nowych kategorii niż kiedykolwiek wcześniej. To oznacza, że w niedługim czasie w ofercie Apple pojawią się zupełnie nowe produkty. Jakie? Tego CEO firmy z Cupertino nie zdradza, ale na ich temat wiemy już całkiem sporo. Mowa o mitycznym zegarku iWatch oraz nowym Apple TV.

Tim Cook

CEO Apple – Tim Cook w wywiadzie udzielonym The Wall Street Journal przekazał, że jego firma jest bliżej wprowadzenia produktów z nowych kategorii niż kiedykolwiek wcześniej. To oznacza, że w niedługim czasie w ofercie Apple pojawią się zupełnie nowe produkty. Jakie? Tego CEO firmy z Cupertino nie zdradza, ale na ich temat wiemy już całkiem sporo. Mowa o mitycznym zegarku iWatch oraz nowym Apple TV.

Przeczytaj koniecznie >> Jak skutecznie chronić dane na iPadzie w przypadku kradzieży?

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple już od dłuższego czasu obiecuje udziałowcom, że zamierza wejść w nowe kategorie produktów, gdzie rynki nie są jeszcze nasycone. Teraz z wywiadzie dla The Wall Street Journal CEO firmy z Cupertino – Tim Cook powiedział, że Apple jest bliższe osiągnięcia tego celu niż kiedykolwiek. CEO Apple dodaje, że jego firma potrzebowała na to czasu, aby produkt końcowy był najwyższej jakości. Ponadto Cook stwierdza, że jest jeszcze wiele nienasyconych kategorii produktów, w których pojawiają się urządzenia niekoniecznie dobrze reprezentujące dany rynek.

Oczywiście CEO firmy z Cupertino nie zdradził w wywiadzie dla The Wall Street Journal dokładnych informacji na temat nowych produktów. Z ostatnich raportów, które krążą po sieci wiemy jednak, że Apple przygotowuje własny zegarek. Mityczny iWatch ma oferować funkcjonalność z zakresu monitorowania kondycji oraz zdrowia użytkowników i ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego systemu iOS. Świadczą o tym między innymi nowe twarze pojawiające się w szeregach firmy z Cupertino. Apple w ciągu ostatnich miesięcy zatrudniło kilku specjalistów od medycyny oraz nieinwazyjnych czujników. To pozwala nam domyślać się, że zegarek Apple zostanie wyposażony w zestaw czujników, które będą w stanie monitorować tętno, puls i wiele innych parametrów życiowych.

iWatch ma być rzekomo dostępny w dwóch wersjach. Z ekranami o przekątnej 1,3 oraz 1,5 cala i oczywiście nie zabraknie głębokiej integracji z iUrządzeniami. Jedną z kluczowych aplikacji iOS 8 ma być Healthbook – program, który będzie zbierał nasze dane związane ze zdrowiem i kondycją.

Kolejnym, poniekąd również nowym, produktem będzie odświeżone Apple TV. Ostatnio większa aktualizacja hardware tego urządzenia pochodzi sprzed ponad dwóch lat. Do tej pory firma z Cupertino sprzedała już ponad 20 milionów sztuk Apple TV i jakiś czas temu Tim Cook powiedział, że dziś już trudno nazwać to wyłącznie hobby.

Nowe Apple TV zostało już potwierdzone w kodzie systemu iOS i spodziewamy się, że firma z Cupertino wprowadzi do oferty to urządzenie w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Nie będzie to jednak Apple TV, które znamy dziś, ale urządzenie mające mieć znacznie więcej możliwości. Nowa odsłona akcesorium ma oferować znacznie więcej funkcji, w tym ma pozwolić na uruchamianie gier i być może kontrolowanie za pomocą ruchu, co sugeruje nam niedawne przejęcie firmy PrimeSense, która ukrywa się za technologiami z pierwszego Kinecta.

Tak więc tegoroczny rok dla fanów Apple z pewnością zapowiada się co najmniej ciekawe. 2014 będzie dla firmy z Cupertino tak zwanym rokiem hardware, a więc na tym obecnie skupiają się inżynierowie Apple’a. To oznacza, że w przypadku rozwiązań systemowych zobaczymy nieco mniej, ale nowe kategorie produktów sprawią, że firma z Cupertino będzie penetrować nowe rynki. Czy z sukcesem? O tym przekonamy się za jakiś czas…

Źródło: The Wall Street Journal, fot.: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij