Udostępnij
Tweetnij

Błąd w iOS 7 pozwala wyłączyć Find my iPhone i usunąć konto iCloud (wideo)

W iOS 7 wykryto kolejny błąd, który umożliwia wyłączenie Find my iPhone, a następnie obejście blokady aktywacji bez podawania hasła.

W iOS 7 wykryto kolejny błąd, który umożliwia wyłączenie Find my iPhone, a następnie usunięcie konto iCloud bez podawania hasła.

Przeczytaj koniecznie >> Android 4.4 Kit Kat stabilniejszy niż iOS 7.1!

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wraz z iOS 7 Apple wprowadziło zmiany w funkcji Find my iPhone, która musi być wyłączona, gdy chcemy usunąć konto w iCloud lub odtworzyć urządzenie z iTunes. Okazuje się jednak, że w systemie istnieje pewien błąd, który pozwala to obejść. Możecie to obejrzeć na poniższym filmie.

Trick sprowadza się do jednoczesnego dotknięcia opcji wyłączającej funkcję Find my iPhone oraz konta iCloud. Nie jest to proste, tym bardziej, że należy to zrobić w tym samym czasie. W momencie, gdy urządzenie poprosi o hasło należy je zrestartować. Następnie możemy usunąć konto w iCloud bez podawania hasła. Na końcu pozostaje podłączenia iGadżetu do komputera i przywrócenie oprogramowania za pomocą iTunes, a jego aktywacja nie będzie musiała odbyć się ponownie z wykorzystaniem konta, na którym dokonano jej wcześniej.

Usterka dotyczy dwóch iUrządzeń: iPhone’a 4 i 4s. Pamiętajmy jednak, że rozwiązaniem na tę lukę jest ustawienie hasła dla odblokowywania iGadżetu.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij