Udostępnij
Tweetnij

Apple nie chciało odblokować iPada rodzinie zmarłej kobiety

Okazuje się, że w przypadku śmierci danej osoby uzyskanie dostępu do jej tabletu nie jest takie proste. Dowodzi tego przykład pewnej matki pięciu synów, która posiadała iPada.

Tablet iPad Air

Okazuje się, że w przypadku śmierci danej osoby uzyskanie dostępu do jej tabletu nie jest takie proste. Dowodzi tego przykład pewnej matki pięciu synów, która posiadała iPada.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 7.1 zostanie udostępniony już na dniach?

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

BBC poinformowało o dosyć nietypowej sytuacji, do której doszło po śmierci matki pięciorga synów. Kobieta, która chorowała na raka, przepisała cały majątek na własne pociechy. Wśród nich znalazł się również tablet marki Apple. Okazało się jednak, że iPad miał założoną blokadę. Synowie postanowili więc ubiegać się o jej zdjęcie. W tym celu wystosowali zapytanie do firmy z Cupertino. Następnie zostali poproszeni o przesłanie dokumentów potwierdzających tożsamość zmarłej matki. Tak więc wysłali akt zgonu, a nawet kopię sporządzonego testamentu. Niestety, to na niewiele się zdało. Przedstawiciele Apple okazali być się nieugięci i poprosili o sądowe orzeczenie, w którym zostanie stwierdzona tożsamość zmarłej kobiety i iPada, który do niej należał.

Po tym, gdy historia ta ujrzała światło dzienne okazało się, iż podobnych przypadków było więcej. Nie zmienia to faktu, że Apple ID zmarłej kobiety było jej własnością intelektualną i skoro nie pozostawiła synom do niego hasła, to… być może po prostu nie chciała tego uczynić?

Źródło: BBC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij