Udostępnij
Tweetnij

Greenpeace chwali Apple za naciski na dostawcach i ekologię

Organizacja Greenpeace pochwaliła Apple między innymi za stosowanie odnawialnych źródeł energii oraz naciski wywierane na dostawcach.

Logo firmy Apple

Organizacja Greenpeace pochwaliła Apple między innymi za stosowanie odnawialnych źródeł energii oraz naciski wywierane na dostawcach.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wczorajszy raport Apple związany z odpowiedzialnością dostawców pociągnął za sobą pochwały ze strony Greenpeace. „Zieloni” wyróżnili firmę z Cupertino przede wszystkim za stosowanie odnawialnych źródeł energii we własnych centrach danych oraz za naciski wywierane na dostawcach, w tym związane z niestosowaniem minerałów pochodzących z obszarów, na których odbywają się działania zbrojne (na przykład tantalu z Demokratycznej Republiki Konga). W krótkim raporcie Greenpeace czytamy również o braniu przykładu z Apple przez inne firmy związane z elektroniką, a wymienionym przykładem jest… Samsung.

Źródło: greenpeace

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij