Udostępnij
Tweetnij

Notyfikacje zapachowe na iPadzie dzięki Scentee (wideo)

Znamy wszyscy doskonale powiadomienia dźwiękiem, światłem czy wibracjami. Jako, że ludzka wyobraźnia i kreatywność nie zna granic, już niedługo będziecie mogli korzystać z notyfikacji… zapachowych.

Notyfikacje zapachowe

appstore

Znamy wszyscy doskonale powiadomienia dźwiękiem, światłem czy wibracjami. Jako, że ludzka wyobraźnia i kreatywność nie zna granic, już niedługo będziecie mogli korzystać z notyfikacji… zapachowych.

Przeczytaj koniecznie >> Wideo recenzja Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition (wideo)

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Scentee to gadżet będący głównym bohaterem niniejszego newsa i jednocześnie sprawca całego zamieszania. To wykonane  na kształt piłeczki do golfa akcesorium wpina się w gniazdo audio (jack). Współpracuje ono z aplikacją firmy trzeciej, emitując wonie w czasowych interwałach odmierzanych alarmami, lub w inny, zadany przez użytkownika sposób.

Technologia została opatentowana przez firmę Chat Perf i jest skierowana do urządzeń Apple wyposażonych w 30-piowe złącze. Wykorzystanie ultradźwiękowych wibracji powoduje mieszanie się w załączonym kartridżu kompozycji zapachowej z oczyszczoną wodą.

Scentee rozpoczęło sprzedaż swojego „zestawu startowego w edycji angielskiej” w dniu wczorajszym, wprost ze swojej witryny internetowej, Jego cena to 34,99 dolara. W zestawie znajduje się kartridż, instrukcja, ładowarka z przewodem microUSB, a także uchwyt montażowy. Oddzielnie mona dokupić kartridże, które dostępne są w wersjach zapachowych kawy, lawendy, różanym, rozmarynu oraz truskawki. Każdy z pojemników kosztuje 4,9 dolara i wystarcza na około 100 pryśnięć.

Scentee współpracuje z iPhone 4S do 5S, a także z iPadami 2, 3 i Mini, pracującymi pod kontrolą iOS 7.0.3 lub wyższego. Jedynym urządzeniem androidowym współpracującym z Scentee jest Samsung Galaxy SC-04E. Niestety jest on dostępny tylko w Japonii.

Klikając na przycisk umieszczony w niniejszym newsie, pobierzecie aplikację do obsługi akcesorium. Jeśli jesteście zainteresowani samym urządzeniem lub kartridżami, wejdźcie pod ten adres. Jeśli macie ochotę, możecie obejrzeć poniższy materiał wideo, prezentujący działanie Scentee.

appstore

Źródło: Electronista

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij