Udostępnij
Tweetnij

Kaspersky: w iOS 7.0.4 Apple załatało poważną lukę bezpieczeństwa

Specjaliści z firmy Kaspersky Lab informują, że w iOS 7.0.4 Apple rozwiązało bardzo poważny problem z zabezpieczeniami. Luka pozwalała dokonywać zakupów aplikacji i poprzez mikropłatności bez stosownych uprawnień.

Logo firmy Apple

Specjaliści z firmy Kaspersky Lab informują, że w iOS 7.0.4 Apple rozwiązało bardzo poważny problem z zabezpieczeniami. Luka pozwalała dokonywać zakupów aplikacji i poprzez mikropłatności bez stosownych uprawnień.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 7.1 beta – co nowego znajdziemy w tej wersji oprogramowania?

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple udostępniło uaktualnienie do iOS 7.0.4 w zeszłym tygodniu. Tymczasem specjaliści z Kaspersky Lab informują, że wśród załatanych w tym wydaniu oprogramowania dziur znalazła się również poprawka oznaczona kodem CVE-2013-5193. Luka umożliwiała kupowanie aplikacji (oraz wykonywanie wewnątrz ich mikropłatności) bez stosownych poświadczeń. Jeśli więc jeszcze nie uaktualniliście własnych iUrządzeń do najnowszej wersji iOS, to zróbcie to jak najszybciej. W tym celu udajcie się do Ustawienia, Ogólne i następnie Uaktualnienia.

Najnowsza poprawka systemu iOS po raz kolejny pokazuje, jaką wagę mają aktualizacje dla każdej platformy – nawet dla tych systemów, które powszechnie są uważane za 'bezpieczne’. Uaktualnienia to nie tylko poprawki błędów i nowe funkcje, choć oczywiście są to ważne elementy. W wielu przypadkach wraz z aktualizacjami producenci oprogramowania usuwają poważne problemy związane z bezpieczeństwem. Właśnie dlatego użytkownicy powinni instalować wszelkie uaktualnienia jak najszybciej po ich pojawieniu się.” – tłumaczy Stefan Tanase, ekspert z Kaspersky Lab.

Źródło: Kaspersky Lab

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij