Udostępnij
Tweetnij

Samsung musi wypłacić Apple dodatkowe 290 mln dolarów odszkodowania

Samsung został ukarany przez amerykański sąd i musi wypłacić firmie z Cupertino dodatkowe 290 mln dolarów za naruszenie patentów.

Apple vs Samsung

Samsung został ukarany przez amerykański sąd i musi wypłacić firmie z Cupertino dodatkowe 290 mln dolarów za naruszenie patentów.

Przeczytaj koniecznie >> iPad mini z ekranem Retina – przegląd recenzji i opinie

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kilka dni temu odbyła się kolejna sprawa sądowa, w której na ławie zasiedli przedstawiciele Apple i Samsunga. Wtedy też własne zeznania złożył między sam Paul Schiller, który stwierdził, że Koreańczycy mocno osłabili siłę marki Apple.

Apple żądało od Samsunga wypłaty 379 milionów odszkodowania. Z kolei Koreańczycy deklarowali, iż wypłacą tylko 52 mln dolarów. Amerykański sąd jednak przychylił się bardziej do wniosku Apple i nakazał Samsungowi wypłatę w wysokości aż 290 mln dolarów. Tak więc koreański koncern musi wypłacić firmie z Cupertino łącznie aż 890 mln dolarów (wraz z pierwszym odszkodowaniem w wysokości 600 mln dolarów, które było początkowo większe, ale w wyniku pomyłki zostało obniżone).

Serwis AllThingsD informuje, że Apple wcale nie zależało na odszkodowaniu oraz naruszeniu patentów, ale firma cieszy się z nałożonej kary. Głównie za sprawą udowodnienia, że kopiowanie czyiś produktów nie popłaca.

Źródło: AllThingsD

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij